חלומות שלא חלמתי
חלומות שלא חלמתי צילום: קורן

כשקלמן סמואלס, סטודנט קנדי בן 18 , הגיע לישראל לביקור חטוף בקיץ 1970 הוא לא חלם כי במקום לחזור לקולג‘ אחרי החופש הגדול, יגלה את שורשי היהדות בישיבה, יאמץ אורח חיים דתי ויהיה לרב.

כשנולד בנו השני יוסי, לא יכול היה לשער כי התינוק החייכן והערני יהפוך במהרה לפעוט עיוור וחירש עם מוגבלויות מורכבות, שישנה את מהלך חייו לבלי הכר. קלמן ורעייתו מלכי לא העזו לדמיין עתיד שבו יוסי יוכל לפרוץ את כלא השתיקה של גופו — אבל מלכי נדרה נדר, שאם זה יקרה, תקדיש את חייה לסיוע לילדים עם מוגבלויות ולבני משפחותיהם.

כשאירע הנס, ויוסי למד לתקשר עם משפחתו וסביבתו והדהים את כולם בשמחת החיים, בתבונה ובהומור שלו — קלמן לא יכול היה לדעת כי הוא ומלכי עוד יקימו בית חם, תומך ומכיל להמוני ילדים ומשפחות עם אתגרים דומים לשלהם.

איש לא חלם כי הנדר שנדרה מלכי יקום ויהיה ל"שלוה", ארגון מוביל להעצמה ולטיפול באנשים שנדחקו לשולי החברה. ארגון שבחדשנות פורצת דרך, בזכות מאות אנשי צוות ומתנדבים ואלפי תורמים ותומכים, יוצר חיים של משמעות וערך, הכלה ושילוב לעשרות אלפי בני אדם בארץ ובעולם.

וכשהחליט להקים את להקת שלוה, הרכב מוזיקלי של צעירים עם מוגבלויות — הוא והם לא יכלו לחלום כי ייגעו בלבבות של מיליוני בני אדם בכל העולם.

זהו סיפורם המרתק ומלא ההשראה של קלמן ויוסי סמואלס — ספר הנקרא בנשימה עצורה, ומתוכו ואיתו צומחים עוד ועוד חלומות על עולם טוב יותר לכולם.

קלמן סמואלס, יליד ונקובר, קנדה, הוא מייסד 'שלוה' ונשיא הארגון, ד"ר לשם כבוד באוניברסיטת בר-אילן, אב לשבעה ואוהב אדם. זהו ספרו הראשון.

ובתוך כל הסיפור, הוקם בתוך בית שלוה גם בית הקפה החברתי שלוה. סיפור של הצלחה.

בית שלוה
צילום:קובי פינקלר

בקומת הבית עץ הפרפרים המסמלים יותר מכל את החיות, את השאיפה להגיע לפסגות גבוהות ואישיות.

זאת ועוד. במקום הוקם בית קפה חברתי המשלב בתוכו חניכים מבית שלוה וכך בכל משמרת ניתן לראות ארבעה חניכים העמלים בעבודות שונות כדי להביא את התוצרת הטובה לשולחנות.

מנה בשלוה
צילום:קובי פינקלר

האוכל איכותי ביותר, ההגשה אישית ונעימה , הכשרות מהדרין והכל שופע טוב. עד 12 בצהרים מגישים במקום ארוחות בוקר ואח"כ אוכל לסוגיו, קישים, רביולי על סלק, ניוקי ערמונים משובח, דגים ומנות אחרונות טעימות להפליא.

ספר, בית ואוכל חברו יחדיו בשלוה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו