"ישראל יכולה לראות בהונדורס אחות תאומה"

נשיא הונדורס כתב בספר האורחים של הכותל המערבי: "תודה לישראל אחינו השומרים על עיר קודש זו. שהשלום ימשיך להתפשט בין עמי העולם".

ניצן קידר - ערוץ 7 , א' באלול תשע"ט

"ישראל יכולה לראות בהונדורס אחות תאומה"-ערוץ 7
נשיא הונדורס בכותל המערבי
צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

נשיא הונדורס, חואן הרננדס אלברדו, הגיע הבוקר (ראשון) יחד עם רעייתו לביקור בכותל המערבי במסגרת ביקורו בירושלים, במהלכו הוא אמור לחנוך בעיר משרד מסחרי – דיפלומטי של ארצו.

הנשיא התרגש מאוד מהביקור, ואמר כי ביקר בכותל לפני קרוב לשלושים שנה (בשנת 1991), ביקור שהשפיע עליו מאד. הוא שמח שהעם היהודי מופקד על מקום קדוש זה ופותח את שעריו בפני כל באי עולם, והוא שמח לחזור ולבקר במקום הקדוש הזה.

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ', אמר עם נשיא הונדורס את פרק קכ"א בתהילים ובירך אותו בתפילת שלמה המלך שכל תפילותיו ותפילות ארצו יתקבלו ברצון.

הנשיא נשא תפילה אישית במשך שעה ארוכה, טמן פתק בין נדבכי הכותל המערבי וכתב בספר האורחים של הכותל המערבי, "תודה אלוקים שאפשרת לי לייצג את הונדורס בזמן הזה בשביל להבטיח את הקרבה לישראל.. שזו תהיה תחילת הברכות לעמנו. תודה לישראל אחינו השומרים על עיר קודש זו. שהשלום ימשיך להתפשט בין עמי העולם. אלוקים יברך את הונדורס".

בסיום ביקורו אמר נשיא הונדורס, "מדינת ישראל יכולה לראות בהונדורס אחות תאומה. אנו פותחים כעת מערכת יחסים חדשה. יש לי זכות להיות נשיא הונדורס ואני מודה לכם על שמירת המקום הקדוש הזה".