חלוצי ההתיישבות בשומרון חגגו 40 באלון מורה

בתום המסע לציון 40 שנה לחידוש ההתיישבות באלון מורה, שהחל במערת המכפלה והסתיים בהר כביר, נהנו המשתתפים מהופעה של אברהם פריד

ערוץ 7 , א' באלול תשע"ט

אירוע חגיגי לרגל מלאת 40 שנה לחידוש ההתיישבות באלון מורה שבשומרון נערך ביום חמישי האחרון ביושוב אלון מורה שעל פסגת הר כביר בשומרון.

האירוע החל ב“מסע עליות“ – מסע מיוחד בעקבות גרעין אלון מורה. הגרעין פרץ את הדרך להתיישבות בשומרון והמסע התחקה אחרי העליות והאתגרים שעבר הגרעין בדרכו למטרה – התיישבות בסמוך לעיר שכם.

במסע, שהחל למרגלות מערת המכפלה בחברון, השתתפו למעלה מ-600 תושבים מכל שכבות הגיל, החל מוותיקי היישוב חברי הגרעין הראשון וכלה בזוגות צעירים שהגיעו זה עתה ליישוב. משם המשיכו תושבי היישוב אלון מורה לנווה צוף, לסבסטיה דרך רוג‘יב, עד להגעה אל היעד: אלון מורה-שכם, על הר כביר.

בהר כביר נערך מופע ענק מרגש של אברהם פריד ומיצג מרהיב על תולדות אלון מורה בהשתתפות של יותר מ-2000 איש.

באירוע השתתפו וברכו יו"ר המזכירות אלון מורה יוסף גור, ראש מועצת השומרון יוסי דגן ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שאף עלה לבמה וניגן על פסנתר את השיר "תניא" יחד עם אברהם פריד. את האירוע הפיקו אשי הורוביץ ושיראל בלייכר.

באלון מורה מספרים בגאווה שהישוב ממשיך כל העת בתנופת בניה ופיתוח של חיי קהילה תוססים ומזמינים את הציבור לבוא ולהכיר את מיטב הפרויקטים.טוען....