התחממות בגבול הצפון
מחבלים ירו טילי נ''ט - וחוסלו על ידי צה"ל

טילי נ''ט שוגרו מלבנון לעבר בסיס צה"ל ורכבים צבאיים באזור אביבים. אין נפגעים בקרב כוחותינו. צה''ל ירה 100 פגזים לעבר המחבלים.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , א' באלול תשע"ט | עודכן: 18:25

מחבלי חיזבאללה בלבנון שיגרו אחר הצהריים (ראשון) טילי נ''ט לעבר בסיס צה"ל ורכבים צבאיים באזור אביבים. אין נפגעים בקרב כוחותינו.

כוחות צה''ל ירו בתגובה 100 פגזים ותקפו באמצעות מסוק קרב את החוליה שביצעה את ירי הנ״ט לעבר מוצב אביבים. הרמטכ״ל אביב כוכבי הנחה להגביר את המוכנות בצפון.

חיזבאללה לקח אחריות על ירי טילי הנ''ט לעבר ישראל וטען כי השמיד כלי רכב של צה''ל.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו קיים התייעצות ביטחונית בטלפון עם הרמטכ"ל, ראש המל"ל ובכירי מערכת הביטחון.

"הותקפנו בכמה טילי נ"ט והגבנו באמצעים שונים, אנו עורכים התייעצויות לגבי ההמשך. אין לנו אף נפגע. לא פגוע ואפילו לא שרוט", סיפר נתניהו.

ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי פנה לארה"ב ולצרפת בבקשה לפעול למניעת הסלמה, על רקע ירי טילי הנ''ט מלבנון לעבר ישראל.

צה''ל העביר הנחיות לתושבים הגרים במרחק עד ארבעה קילומטרים מגבול לבנון: הם נדרשים לשהות בבתים ולפתוח מקלטים, לא נדרשים לרדת למרחב מוגן / מקלטים אלא רק בעת שמיעת אזעקה.

בעת שמיעת אזעקה, יש לשהות במרחב מוגן למשך 10 דקות ולהמתין להנחיות נוספות. כמו כן יש לבטל ולהימנע מכל פעילות במרחב גדר הגבול לרבות עבודות חקלאיות.

אמש הודיע צה"ל על דחיית תרגיל שתוכנן השבוע בעקבות חשש לפעולת נקם של חיזבאללה. התרגיל, שתוכנן למחצית השנייה של השבוע, אוחד עם תרגיל מטכ"לי שיתקיים בשבוע הבא. אנשי המילואים שזומנו לתרגיל קיבלו הודעה על מועדי ההתייצבות המעודכנים.

צה"ל המשיך אתמול לשמור על דריכות, והעלה בין היתר תותחים מתנייעים צפונה, כחלק מתגבור הכוחות הלוחמים בצפון. בנוסף הוחלט על סגירת המרחב האווירי מעל לקריית שמונה ואצבע הגליל.

בנוסף החליט הרמטכ"ל אביב כוכבי כי דובר צה"ל רונן מנליס יישאר לעת עתה בתפקידו, ומועד החלפתו עם תא"ל הדי זילברמן ייקבע בהמשך.