ישי פורת יסקר את תחום ההתיישבות בחדשות 13

מנכ״ל חדשות 13: ''אנו שמחים על הצטרפותו של ישי פורת, שעל אף גילו הצעיר, הוא עיתונאי מנוסה שצבר הישגים וחשיפות עיתונאיות''.

ערוץ 7 , א' באלול תשע"ט

ישי פורת
ישי פורת
צילום: חדשות 13

העיתונאי ישי פורת מונה לתפקיד כתב ההתיישבות של חדשות 13.

פורת (33) החל את דרכו העיתונאית בידיעות ירושלים, שם סיקר כשנה וחצי את תחום החינוך ושנה וחצי נוספות בתחום המשפט והפלילים בבירה.

לאחר מכן הצטרף למערכת ynet ו-ידיעות אחרונות, שם המשיך לסקר במשך שנתיים את גזרת ירושלים ככתב משטרה בעיר.

פורת חשף את תחקיר עבירות המין הקשות בישיבה תיכונית מוכרת שהושתקה במשך 15 שנה בידי רבנים ידועים בציונות הדתית.

הוא גם חשף את הרומן שניהל קצין מודיעין במשטרה עם אישה ערביה שבמשך שנים היתה מקור שלו וכן את התעללות הקשה של צעירים יהודים בבן דודו של מוחמד אבו חדיר, הקלטות של שוטרים שנשמעים צוחקים לאחר שהודו שהם תופרים תיק במכוון לחשוד, חשף הטרדה מינית של עובדת צעירה בידי מנהל בכיר במשרד האוצר ופרסם לראשונה חקירת אונס בליל פורים דקות אחדות לפני שהמשטרה הוציאה צו איסור פרסום על הפרשה.

פורת הוא בעל תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר.

״במשך יותר מחמש שנים אני מסקר את ירושלים על שלל המורכבות החברתית והמציאות הביטוחונית בעיר. כעת עובר לסקר תחום חדש - גזרת יהודה ושומרון. תודה למערכות ynet וידיעות אחרונות בהן סיקרתי בשנתיים האחרונות על מנת להביא כל יום את הסיפורים המעניינים והחשובים לקוראים.
אני שמח כעת על ההצטרפות לחדשות 13 ועל האתגר החדש בסיקור ההתיישבות והשטחים", אמר.

ישראל טויטו, מנכ״ל חדשות 13: ''אנו שמחים על הצטרפותו של ישי פורת, שעל אף גילו הצעיר, הוא עיתונאי מנוסה שצבר הישגים וחשיפות עיתונאיות. ישי יחזק מאד את סיקור תחום ההתיישבות והשטחים, גם בשגרה וגם בחירום ואני רואה בכך חשיבות גדולה לחדשות 13''.