כבר חשבת על קניית משרד להשקעה?

כשהריבית בבנק שואפת לאפס, כדאי לחפש אפיקי השקעה רווחיים יותר שיצילו את הכסף שלנו מנזקי האינפלציה.

תגיות: השקעות
תוכן שיווקי , ב' באלול תשע"ט

השקעה. אילוסטרציה
השקעה. אילוסטרציה
ShutterStock

ניתן למצוא כיום בכל הארץ, בצפון, במרכז וגם בדרום, שלל של נכסים המיועדים לצרכי השקעה. הדבר נכון גם לגבי נכסים שאינם מיועדים למגורים, נכסים המשמשים כמשרדים.

קניית משרד להשקעה היא פתרון עבור רבים שברשותם סכום כסף זמין ונגיש, המעוניינים להשקיעו באפיק השקעה אטרקטיבי מאד, כזה שמציע תשואות גבוהות.

המחפשים משרדים, ימצאו כאלה לא מעט בירושלים הבירה, משרדים בגדלים שונים שיש בהם את כל מה שצריך מקום העבודה: אווירה נעימה, איכות בנייה גבוהה, מקומות חניה צמודים ועוד.

למצוא אפיקי השקעה מתאימים

יותר ויותר ישראלים מחפשים בשנים האחרונות אפיקי השקעה מתאימים כדי שיוכלו ליהנות מרווחים גבוהים. הריביות מהבנק נמוכות מאד (עד אפסיות כמעט) ונראה כי רק רכישה של נכס מסוים לצרכי השקעה יכולה להיות האפיק המתאים כדי להרוויח כסף לאורך שנים.

מבנים המשמשים כמשרדים נחשבים פופולריים מאד ורבים מוכנים להשקיע ברכישתם את מיטב כספם לאחר שהבינו עד כמה הם מניבים. אם קניית משרד להשקעה היא אפשרות מתאימה לכם, חשוב מאד שתבחנו כמה פרמטרים מראש לפני הרכישה. ראשית, התייחסו למיקומו של הנכס.

אם בירושלים עסקינן, חפשו נכסים שהם נגישים וקלים להגעה. משרדים שקל להגיע אליהם יהיו מבוקשים הרבה יותר עבור בעלי העסקים מאלה שנמצאים רחוקים ומבודדים יותר. האם יש לידם מקומות חנייה? האם תחבורה ציבורית עוברת בסמוך אליהם? האם ישנם שירותים מסוימים בקרבת המקום? ובכלל – מהם המאפיינים של הסביבה כולה? לא רק הנכס חשוב שהוא ייבדק אלא גם המיקום, המהווה אחד הפרמטרים החשובים בעת הבחירה.

מעליות, איכות גבוהה ומי עומד מאחורי הפרויקט – חשוב לבדוק

נקודה נוספת שגם אותה חשוב לקחת בחשבון הוא עניין המעליות. הדבר נכון בעיקר במקרים בהם מדובר במשרדים הממוקמים בתוך מבנה בן לא מעט קומות. במבנים כאלה נמצאים לא מעט משרדים פעילים ומספר העובדים בהם הוא רב.

3,4 או אפילו 5 מעליות במבנים כאלה הן הפתרון האידיאלי וזה שמציע את הנוחות הנדרשת לכל משרד. מספר רב של מעליות הופך את השהות במקום לזורמת יותר ואין סיכוי להצטברות רבה מאד של אנשים לצד כל מעלית ובכך עיכובים לא רצויים ובעיקר גם לא נעימים במהלך יום העבודה.

פרט נוסף וחשוב שגם אותו כדאי לקחת בחשבון הוא החברה שמציעה את המשרדים. מי עומד מאחורי ההצעה? האם מדובר בחברה מוכרת ומובילה בתחומה? האם ניתן לסמוך עליה והאם היא אכן מציעה את כל מה שהיא מבטיחה?

רכישה או קניית משרד להשקעה במגדל המנוהל או כזה שבבעלותה של חברה חזקה ואמינה הוא בדיוק מה שכדאי לעשות ומוטב שלא להתפשר על כך. רק באופן הזה אפשר להבטיח את האיכות הגבוהה של הנכס שבו מעוניינים ואת התשואה האטרקטיבית, שבאה בעקבות ההשקעה.