הותר לפרסום:
התרגיל שהביך את חיזבאללה

מסוק של צה"ל פינה חיילים לבית החולים רמב"ם על אף שלא נפצעו, כדי ליצור "ערפל'' ולבלבל את הצד השני בזמן שצה''ל מבצע תקיפה מאסיבית

קובי פינקלר , א' באלול תשע"ט | עודכן: 21:49

מסוק של צה"ל פינה אחר הצהריים (ראשון) חיילים מגבול הצפון לבית החולים רמב''ם בחיפה, לאחר ירי טילי הנ''ט מלבנון לעבר ישראל, על אף שהחיילים כלל לא נפצעו.

בצה''ל רצו ליצור ''ערפל'' בצד הלבנוני, לאפשר לחיזבאללה להתהדר בהישג ובינתיים צה''ל ביצע תקיפה מאסיבית לעבר חוליית המחבלים.

בישראל קיוו שהענקת ''הישג'' לחיזבאללה תאפשר לסיים את התקרית במהירות ולמנוע התדרדרות למלחמה.

סרטונים בהם נראה המסוק מפנה ''פצועים'' הופצו ברשתות החברתיות, וכשעה לאחר האירוע הודיע דובר צה''ל באופן רשמי כי אין נפגעים בקרב חיילי צה"ל.

"החיילים שהגיעו במסוק נבדקו במיון רמב"ם ושוחררו ללא טיפול רפואי", נכתב בהודעה רשמית של בית החולים.

לאחר התקיפה וחיסול המחבלים אמר ראש הממשלה נתניהו כי "ברגע זה אני יכול להודיע ידיעה חשובה - אין לנו אף נפגע, לא פצוע ואפילו לא שרוט".

מדובר צה"ל נמסר: ''לפני כשעתיים נורו מספר טילי נ"ט משטח לבנון לעבר בסיס צה"ל ורכב צבאי במרחב אביבים. אין נפגעים, זוהו מספר פגיעות. צה"ל השיב באש ארטילרית לעבר מקורות הירי, כלי טיס תקף את חוליית ירי הנ״ט.

''צה״ל ממשיך לשמר רמת מוכנות גבוהה - הגנתית והתקפית - למגוון רחב של תרחישים. הוסרו המגבלות למרחב האזרחי למעט עבודת חקלאים בסמיכות לגדר המערכת'', נמסר.