שלמה פילבר: מתנהל 'מירוץ למיליון' מי יביא את ראשו של ראש הממשלה

יממה לפני שהפך לעד מדינה בתיק 4000 אמר פילבר למשטרה: "מאות חוקרים נמצאים עכשיו בתחרות מי יביא את הראש של נתניהו''.

ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ט

שלמה (מומו) פילבר
שלמה (מומו) פילבר
Photo by Miriam Alster/FLASH90     

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר, שחתם על הסכם עד מדינה בפרשת 4000 (בזק־וואלה), אמר יממה לפני החתימה כי מישהו ''סימן אותו'' כדי לפגוע בראש הממשלה בנימין נתניהו.

ב־19 בפברואר 2018, יממה לפני שפילבר חתם עם המשטרה על הסכם עד מדינה בתיק, הוא נעצר ונחקר במשטרה. החקירה ככל הנראה עסקה במעשים שבגינם החליט לחתום על ההסכם.

על פי הדיווח בעיתון "ישראל היום", במהלך החקירה נשאל פילבר על ידי אחד החוקרים: "איך כל הדברים האלה נתפסים לבן אדם אחד?". פילבר השיב: "לא בגללי". החוקר התפלא: "לא בגללך?", ופילבר ענה: "לא, לא, לא" ונסביר מה לדעתו מתרחש.

"יש 300... 500 חוקרים בישראל, שכולם נמצאים עכשיו באיזו מין תחרות, מרוץ למיליון, מי יביא את הראש של נתניהו. אז מה צריך? את אחד האנשים הקרובים אליו. אז מסמנים אותי, ומנסים לחפש אותי ולהפוך אותי...".

מהמשטרה נמסר בתגובה לתמליל החקירה שנחשף כאן: "תיק החקירה טופל במלוא האחריות והרצינות הנדרשת על ידי צוות חוקרים מיומן ומקצועי בליווי הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות ובמשרד המשפטים".

עוד נמסר מהמשטרה בתגובה כי "הניסיון להטיל דופי בצוותי החקירה שפעלו ביושרה ובמקצועיות, לא ירפו את ידיה של משטרת ישראל להמשיך בתפקידה וזאת מתוך מטרה להגיע לחקר האמת ביושר ובהגינות הראויים. כפי שציינו בעבר, אין בכוונתנו להתייחס לחקירות שהסתיימו וכלל החומר הועבר לעיון והחלטת הפרקליטות".