טור אישי
חתן וחובל: ״להיות מקצועי ולנצח במלחמה״

נועם שוקרון התחתן בחודש שעבר וביום רביעי הקרוב יסיים קורס חובלים בחיל הים.

נועם שוקרון , ב' באלול תשע"ט

חתן וחובל: ״להיות מקצועי ולנצח במלחמה״-ערוץ 7
נועם שוקרון
צילום: דובר צה״ל

שמי נועם שוקרון, בן 23, גר בקריית שמואל יחד עם אשתי אפרת, איתה התחתנתי בחודש שעבר.

לפני שירותי הצבאי למדתי בתיכון נתיב מאיר שבירושלים שם הרחבתי מגמות גמרא, תנ"ך והלכה, בנוסף למדתי עשר יחידות רפואה, מגמת ביולגיה ומגמת ספרות.

הדרכתי בתנועת הנוער בני עקיבא בצור הדסה, בין התיכון לגיוס למדתי שנתיים במכינת עצמונה.
המכינה עיצבה אותי ואת הבחירות שלי, בצבא ובמשפחה ואני מקווה שאשמור על קשר עם המכינה גם בעתיד הרחוק.

בזמני הפנוי אני מאוד אוהב לטייל עם המשפחה והחברים, לרכב בשטח ולשחות.

השבוע, אחרי למעלה משנתיים, אסיים את קורס חובלים. הקורס מחולק לשלוש מגמות, כאשר כל מגמה היא בעצם התמקצעות במקצוע אחר בספינה. במהלך הקורס הייתי חלק ממגמת שייט ולאחר הקורס אשרת כסגן מחלקה בספינת הטילים אח״י תרשיש.

לקורס חובלים הגעתי בזכות חבר קרוב, אחד מבוגרי המכינה שהיה חלק ממחזור 133 בקורס. הוא סיפר לי על הקורס, שמשלב פיקוד ועבודת צוות בתווך הימי. רק כאשר הגעתי לקורס בעצמי הבנתי את היתרונות והמבצעיות שיש בזרוע הים ואני גאה לקחת בה חלק כקצין ימי בספינות.

הקורס משלב מספר דברים: מצד אחד מקצועיות ברמה גבוהה מאוד, לימוד ועיסוק במערכות טכנולוגיות מתקדמות, ומצד שני פיקוד והובלת לוחמים יחד כתף לכתף אל הקרב, זה מאתגר ומספק באותה עת.

מגמת השייט אליה אני משתייך מחולקת לשתי מחלקות: נשק וגנ״ק (גילוי, ניווט וקשר). במחלקת נשק מתמקצעים באמצעי הלחימה שיש בספינה ונושא הימאות ואילו מגמת גנ״ק אחראית על ניווט הספינה, גילוי מטרות וקשר.

להיות מפקד עבורי, זה קודם כל להיות הכי מקצועי בכדי לנצח במלחמה, להיות שם בשביל החיילים שלי, הלוחמים בספינה, כמו אבא ברגישות אך עם דרישות לרף גבוה במקצועיות ובקרביות. בתווך ימי, תווך כל כך שונה ובלתי צפוי, צוות הספינה חייב להיות מחובר למשימה ולבצע אותה במצוינות.

אני מתרגש מאוד לקראת טקס הסיום, אליו יגיעו משפחתי וחברים, ומחכה להצטרף ללוחמים בכלי השייט!