ישראל כץ: נמשיך למנוע את פרויקט הדיוק של חיזבאללה

שר החוץ לכאן רשת ב: תרגיל ההטעיה של פינוי הפצועים - טקטיקה צבאית. ראש הממשלה הוביל את האירוע, עקב וניווט והיה שותף לדבר הזה.

ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ט

תותחנים
תותחנים
צילום: דובר צה"ל

שר החוץ ישראל כץ (הליכוד) התייחס הבוקר (שני) לחילופי הירי בין ישראל וחיזבאללה אתמול באזור אביבים, ולתרגיל ההטעיה של צה"ל בעניין הפצועים.

"ראש הממשלה היה שותף, אלו טקטיקות צבאיות", אמר כץ בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב, "אנחנו לא מוכנים לפרויקט הדיוק שיסכן כל בית במדינת ישראל. זכותנו לפגוע ונמשיך למנוע את פרויקט הדיוק".

"ראש הממשלה הוביל יחד עם צמרת צה"ל את האירוע, עקב וניווט והיה שותף לדבר הזה", הבהיר כץ. "יש את התמרונים שצה"ל עושה, לוחמה פסיכולוגית ודברים אחרים. ראש הממשלה פעל בהתאם לדיונים שהיו והחלטות הקבינט בנושא".

ח"כ יאיר לפיד מכחול לבן תקף את ראש הממשלה, "בבחירות הקודמות באפריל נתניהו חשף את המאבק בטילים המדויקים, כולל זה שעמד שם ולחרדת כל המעורבים אמר שאנחנו יודעים כמה טילים מדויקים יש לחיזבאללה", אמר לפיד. "עכשיו הם חשפו את הפעולה בביירות, בידיעה ברורה שזו הפרה של המדיניות של צה"ל בשביל הבחירות".

לפיד התייחס לביקורת שספג אתמול, ולטענות שלפיהן הוא עושה שימוש פוליטי באירועים הביטחוניים. "נתניהו הוא זה שהודיע ראשון על השעיית הקמפיין", אמר. "ואז מיד עשה מסיבת עיתונאים, עלה מול המצלמות בשש בערב כדי להיכנס לכל מהדורות החדשות.

''אם אתה משעה את הקמפיין אתה לא פותח 700 מצלמות על פרצופך המאופר בקפידה והולך לדבר את דיבורי הבחירות שלך. אז שלא יטיף לי מתי מותר או אסור לדבר", כך לפיד.