שפרעם
שפרעםצילום: תומר נאומבוג, פלאש 90

כתבי אישום הוגשו הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד יחיא חוג'יראת ועקאב קאסם, בני דודים תושבי שפרעם, בגין רצח סעיד חוג'יראת, ניסיון לרצח ועבירות בנשק.

מעובדות כתב האישום עולה כי השניים חשדו שהנרצח ואדם נוסף בשם מחמוד חסמו ברכב את דרכה של אחותו של יחיא, על רקע סכסוך בין המשפחות. בעקבות האירוע החליטו השניים לנקום ולפגוע באלו שחסמו, לטענתם, את דרכה של האחות .

השניים הצטיידו בנשק וביקשו מאדם נוסף להסיע אותם לכיוון מפעל בטון קדמאני בעיר. כאשר הגיעו לכיכר קדמאני ירדו השניים מהרכב והלכו לכיוון שכונת המחצבה כשהם נושאים את הנשק. זמן קצר לאחר מכן הבחינו ברכב, שחנה על השול, ובו הנרצח ונסראללה שישבו בו.

השניים ירו יחד לעבר הנרצח ונסראללה, באמצעות הנשק, מספר יריות, בכוונה לגרום למותם. לאחר מכן, נמלטו השניים מהמקום.

אחד הכדורים שירו פגע בדלת השמאלית אחורית של הרכב, חדר את הדלת, פגע בצדה האחורי של הזרוע השמאלית של הנרצח, חדר את הזרוע ויצא ממנה בצידה הפנימי. הכדור חדר שוב לגו הנרצח משמאל, עבר דרך שרירי החזה משמאל, ולבסוף פגע בריאה השמאלית ובאונה הימנית של הכבד.

כשהבחין נסראללה שחברו נפגע, הוא נסע עמו, עד שהגיע לתחנת הדלק "סטאר". משם הובהל הנרצח באמצעות אמבולנס, כשהוא ללא דופק וללא נשימה לבית החולים רמב"ם, שם נקבע מותו.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.