לאחר התקיפה הגיע מסר מנסראללה: "האירוע הסתיים"

לפי גורם בכיר ישראל פועלת בדרכים סודיות למניעת התבססות איראנית סביבנו. קאסם סולימאני אינו יעד לחיסול: "דין מוות אינו בשיח".

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ט

הבור בפיקוד הצפון
הבור בפיקוד הצפון
צילום: דובר צה"ל

גורם ביטחוני בכיר שוחח היום (ב') עם כתבים צבאיים והביע שביעות רצון מהתקיפות האחרונות שביצעה ישראל במדינות סביבנו, במטרה לבלום איומים ביטחוניים ממשיים.

לדברי הגורם, "אתמול, זמן קצר לאחר התקיפה בצפון והתגובה הצבאית שלנו, קיבלנו פניות דרך שלוש מדינות שביקשו להעביר מטעם חרירי ונסראללה את המסר: 'מבחינת חיזבאללה האירוע הסתיים'".

יממה לאחר חילופי האיש בגבול לבנון אמר הגורם כי ''כל מה שעשינו בשבועות ובימים האחרונים האחרונים היה לפי תכנון מדויק ואת כל מה שרצינו לעשות השגנו".

לדברי הבכיר, היעדים החשובים ביותר של מדינת ישראל הם מניעת הגרעין האיראני, בלימת הטילים המדוייקים ומניעת ההתבססות האיראנית בשטח.

"כדי למנוע את ההתבססות הזאת אנו פועלים בהרבה מאוד פעולות שאיש לא יודע עליהן כלום. לפעילות זו שותפים הדרג המדיני, הצבא והמוסד".

הגורם הבכיר מדגיש כי ''הכל הוא חלק מאסטרטגיה שלמה כשאנחנו מנהלים את הזירה בכמה אופנים. פעלנו בדיוק מירבי בכמה זירות כולל תגובות אפשריות של האויב. לולא פעלנו נכון היינו היום במציאות אחרת".

אתמול, לאחר שמחבלי חיזבאללה ירו טילי נ''ט לעבר ישראל וצה''ל ירה בתגובה 100 פגזים, ביקש ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי להפסיק את האש.

פנייתו של אל-חרירי היתה לשלוש מדינות; מצרים, צרפת וארצות הברית. בישראל השיבו ששקט יענה בשקט כל עוד הצד השני ישמור עליו.

הגורם הביטחוני מתייחס לאפשרות של חיסול קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס של איראן, ואומר ש''דין מוות אינו בשיח של היהדות''.

באשר לתמונת המצב בעזה אומר הבכיר כי "יש שם גירוי מתמיד מצד הג'יהאד האיסלמי שמסבך את החמאס. למרות זאת אנחנו רואים בחמאס כריבון".

"יש לנו קשר מצויין עם הרוסים ועם מדינות נוספות ואנו פועלים איתם כדי לקדם את הדרישות שלנו", מספר הגורם הביטחוני הבכיר.