יש לי אמא חברת כנסת

ספר הילדים של המוסיקאי אבירם שוקרון עשוי לעניין את יעל גרמן, ציפי חוטובלי ועאידה תומה סלימאן גם יחד, אבל לא רק אותן.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ב' באלול תשע"ט

אימא שלה חברת כנסת
אימא שלה חברת כנסת
צילום: מתוך כריכת הספר

'יש לי אמא חברת כנסת' הוא שם ספר הילדים שהוציא לאור המוסיקאי אבירם שוקרון עמו שוחחנו ביומן ערוץ 7. האם הספר נועד רק לילדיהן של חברות כנסת? שוקרון מסביר שלא ממש.

הכול התחיל בבתו הבכורה שלו, נועם', "שרצתה לדעת למה אני בא לקחת אותה מהגן ולא אימא. אני מוסיקאי שעובד בשעות הערב ואימא שלה עורכת דין והיא קצת התבעסה לראות אותי מגיע עם כל האמהות לאסוף אותה", הוא מספר וממשיך:

"נועם הייתה ממש סקרנית ואני בטבעיות אמרתי לה 'אמא בעבודה. 'היא תחזור בערב'. היא לא התרצתה ורצתה לדעת במה היא עוברת. ניסיתי להסביר מה זה עורכת דין וכו' ואז הבנתי שזה יכול להיות רלוונטי לעוד הרבה משפחות. אנחנו תמיד עונים להם באינסטינקטיביות שאנחנו בעבודה, אבל אולי כדאי להסביר מה זו העבודה, מה אנחנו עושים בעבודה, איך בחרנו במה שאנחנו עוסקים בו, למה הולכים לעבודה. יש הרבה שאלות סביב הנושא הזה שהוא קצת סתום ועמום".

מוסיף שוקרון ומציין כי לבד מהשיח על עיסוקיהם של ההורים נוצרת גם שיחה סביב שאלת ה'מה תרצה לעשות כשתגדל' שאלה שעולה בשיחה עם ילדים אך מאחר והילדים לא ממש יודעים מה זו עבודה התשובה שלהם חלקית.

"אמנם אשתי לא חברת כנסת, אבל לכינרת, גיבורת הספר, יש אימא חברת כנסת ואבא שחקן שמגיע לקחת אותה מהגן והוא מסביר לה", אומר שוקרון ומספר על התעניינות רבה של ילדים והבנה של ההורים את הצור לדבר עם הילדים על עיסוקיהם ומוך כך הילדים עצמם מדברים על כך שכשיגדלו גם הם רוצים לעסוק באותו תחום.

הספר לא עוסק רק באמהות חברות כנסת אלא רק מתחיל עם אמה של כינרת ועובר לאמהות ואבות של שאר הילדים בגן, ושם יש כבר רואת חשבון, טייס ומקצועות נוספים. "המסקנה היא שהיא מבינה שהם עסוקים אבל שהם עושים דברים חשובים ומתוך כך היא אומרת שהיא קיבלה כמה רעיונות ועכשיו היא יכולה לחשוב על מה שהיא תעשה כשתהיה גדולה".