איימן עודה בקלפי
איימן עודה בקלפיצילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

הסופר אילן שיינפלד, חתן פרס ראש הממשלה לשנים 1990 ו-2015, ומייסד "קהילה, מפלגה ישראלית גאה" (מפלגה שלא נרשמה ולא רצה עדיין לבחירות), פרסם הבוקר (שני) מכתב פומבי לערביי ישראל ובו הוא קורא להם להציל את החברה הישראלית בהתייצבות המונית בקלפי.

במכתב, שכותרתו היא " הצילו את כולנו", כתב שיינפלד: "אחיי, ערביי ישראל, אנו עומדים בפני מערכת בחירות גורלית. בבחירות האלה ייקבע האם הממשלה הבאה תהיה ממשלה פשיסטית, אנטי דמוקרטית וגזענית, או ממשלה דמוקרטית, ממשלת שלום. בבחירות האלה ייקבע האם הכיבוש יימשך, ואיתו ההתעלמות מן המצוקה של המגזר הערבי בישראל, או אם הממשלה תפעל למימוש חזון שתי המדינות, ותעשה כל שביכולתה לשיפור החיים במגזר הערבי: השקעה בתשתיות ובחינוך, איסוף כלי הנשק הלא חוקיים בכפרים, הגברת השיטור למניעת אלימות".

"אתם ואתן מונים יחד עשרים אחוזים מציבור הבוחרים בישראל. אתם הציבור היחיד שיכול להצביע בהמוניו ולחולל את השינוי ההכרחי בישראל. כתושב הגליל, כשכנכם, אני מבקש מכם מעומק ליבי - אל תישארו בבית, ואל תחששו מפני מצלמות בקלפיות. בואו בהמוניכם להצביע למען חיים משותפים טובים יותר לכולנו".

על המכתב שהופץ בערבית ובעברית אומר שיינפלד: "החלטתי על פניה זו לערביי ישראל, משום שבכוחם להכריע את הבחירות, וראוי שהם יהיו לשון המאזניים של הבחירות, ולא ליברמן. ערביי ישראל הם 20% מן החברה הישראלית. ראוי שיהיו מיוצגים על ידי שרים מטעמם בממשלה הבאה, והכרחי שיתמכו בממשלת מרכז-שמאל כדי לבטל את חוק הלאום, ולהביא לשיפור החיים במגזר".

לדבריו "פניה פומבית כזו לערביי ישראל היא התשובה ההולמת לנכונותו של יו"ר הרשימה המשותפת, איימאן עודה, להשתלב בקואליציה. מדובר בצעד היסטורי, וכעת הזמן לממשו". שיינפלד מדגיש כי את דבריו הוא כותב שלא בשליחות ארגונית כלשהי. "יודגש כי אני עושה זאת כסופר וכאדם פרטי החי וכותב בגליל, ודואג מעומק לבו לעתיד מדינת ישראל והחברה הישראלית", הוא אומר.