לימור לבנת: "מדאיגה אותי העובדה שמקליטים שיחות עם ראש הממשלה"

השרה לשעבר לימור לבנת התייחסה להקלטות ראש הממשלה ואמרה כי הוא ידוע כמי שתומך בהפחתת רגולציה ובביטול מועצת הכבלים והלווין.

רפאל לוי , ג' באלול תשע"ט

השרה לשעבר לימור לבנת התארחה בכנס לשכת עורכי הדין והתייחסה לפרסום השיחה בין ראש הממשלה נתניהו ושר התקשורת לשעבר איוב קרא, אמש בחדשות 13.

לבנת ציינה כי עמדתו של נתניהו היא עקרונית בעד צמצום רגולציה בשוק התקשורת: "אני יכולה לומר שאכן יש מקום להפחית מאוד אם לא לבטל אותה כליל בכל מה שנוגע למועצת הכבלים והלווין. ראש הממשלה אמר את זה, אני יודעת שזו עמדתו העקרונית, למה זה לא נעשה? כי אף שר תקשורת לא רצה.

''היה דיבור על 'ברית המועצות', לאחד את כלל המועצות, לבטל בכלל את משרד התקשורת אבל משרד התקשורת זה משרד נחשק וזה נותן עוד משרה לעוד שר ולכן זה לא נעשה".

לדבריה מה שמטריד הוא עצם ההקלטה: "תפסו את ראש הממשלה עצבני וצועק, זה קורא לכל אחד מאיתנו. אנושי. זה לא נעים אבל מטרידה אותי העובדה שמקליטים שיחות עם ראש הממשלה על מנת לפרסם אותן אחר כך או לשמור חומר, זה נהפך למשהו רגיל במקומותינו. זה מאוד מדאיג ומאוד מטריד".

לבנת סיימה את דבריה בעקיצה לקריאתו של נתניהו להחרים את ערוץ 12: "באשר לרוח הדברים, ראש הממשלה המליץ לא לצפות בערוץ 12, אז כולם עברו לערוץ 13 וראו אתמול את ההקלטות".