אילו מפלגות תומכות בזכויות להט"ב?

האגודה למען הלהט"ב שיגרה מכתב למפלגת השונות בבקשה לברר מה עמדתן בנושא זכויות להט"ב. 'ישראל ביתנו' הפתיעה בתגובתה.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ג' באלול תשע"ט

מצעד הלהט"ב
מצעד הלהט"ב
צילום: ISTOCK

'האגודה לשמירת זכויות הפרט', הידועה בשמה 'האגודה למען הלהט"ב', שלחה בימים האחרונים מכתב למפלגות השונות בו היא מבקשת לדעת מה עמדתן בנוגע לזכויות הלהט"ב.

על פי הדיווח בגלי צה''ל, למפלגת יהדות התורה וש"ס לא נשלח מכתב. תגובתה הרשמית של מפלגת הליכוד למכתב היא: "אין תגובה". מפלגת כחול לבן מסרה כי היא מחויבת לזכויות הלהט"ב ושוקלת להכריז על ההתחייבות בהסכמים הקואליציוניים.

גם מפלגת העבודה הודיעה כי היא מחויבת לזכויות הלהט"ב. מפלגת 'ימינה' מסרה כי הפניה הגיעה למטה הבחירות ותטופל בקרוב כפי שמטופלות פניות נוספות.

במפלגת 'ישראל ביתנו' הבהירו כי הם תומים בנישואין אזרחיים אך לא פירטו לגבי זכויות להט"ב. מאוחר יותר הוסיפו ותקפו את החרדים: "ישראל ביתנו דוגלת בזכויות וחובות שווים לכולם וחיה ותן לחיות, אנחנו דוגלים בנישואין אזרחיים ורק בממשלה לאומית ליברלית בלי חרדים אפשר לקדם זאת".

'המחנה הדמוקרטי' שבראשו עומד ניצן הורוביץ, הומו מוצהר, הודיעו כי הם מחוייבים לנושא ואף מחוייבים להכניס זאת להסכמים הקואליציוניים.

ח"כ איימן עודה, המכהן כיו"ר סיעת 'חד"ש' החילונית, הביע תמיכה בקידום זכויות להט"ב אך בשאר 'הרשימה המשותפת' סירבו לגבש עמדה סביב הנושא.

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב: "הזכות לחיות את חיינו בביטחון היא לא עניין של ימין ושמאל. בזמן שרוב הציבור הישראלי בעד סיום האפליה כלפי הקהילה הגאה, מפלגת השלטון בוחרת להתעלם מאיתנו. אנחנו שמחנו לשמוע שמפלגות רבות הביעו תמיכה בזכויות הקהילה אבל אנחנו מצפים להתחייבות, אנחנו דורשות ודורשים מכל ראשי המפלגות להתחייב לעגן את זכויות הקהילה בהסכמים הקואליציונים עוד לפני הבחירות".