השופט יצחק עמית
השופט יצחק עמיתצילום: דרור סיתהכל, דוברות לשכת עורכי הדין

שופט בית המשפט העליון, יצחק עמית, נאם בצהריים (שלישי) בועידת לשכת עורכי הדין, וניסה להרגיע את חששותיהם של עורכי הדין מכניסתן הקרובה לתוקף של תקנות סדר הדין האזרחי החדשות.

"אני מודאג מהאמירות כאן לפיהן השופט גרוניס מרזל ואני נמצאים בצד השני של המתרס", אמר השופט עמית בעקבות הטענות שנשמעו נגדו ונגד יוזמי ומובילי הרפורמה, "אנחנו לא. אנחנו רוצים לעבוד יחד".

"אני מבין לחלוטין את החששות", הוסיף עמית, "צריך לשמור על פאניקה מבוקרת, כמו שאני אומר באולם. כאשר יש שינוי, ברור שזה מלחיץ וברור שנחשוש".

"יהיו 3-4 שנים לא פשוטות אבל אנחנו בסוף נתגבר ויהיו לנו 50 שנים נפלאות", הבטיח עמית והסביר כי לא היה מנוס מרפורמה בתקנות, "אנחנו פשוט בעולם אחר ויש צורך לשנות".

עמית הזכיר כי רבות מהערותיהם של נציגי הלשכה הוטמעו בנוסח הסופי של התקנות, "ישבנו עם לשכת עורכי הדין בדקה ה-89 וקיבלנו ממנה הערות נבונות. וקיבלנו לא מעט טענות ממנה".

השופט עמית הוסיף כי בעולם של התקנות החדשות עורכך הדין יצטרך להגיע לקדם המשפט כשהוא מוכן, "בסופו של דבר רק 8 אחוז מהתיקים מסתיימים בפסק דין, ולכן צריך לדעת לבוא מוכנים יותר. אני לא חושב שהתקנות החדשות יהפכו את חיי עורכי הדין לגיהנום. אני שב ואומר - בלי פאניקה".