ראיון עם ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, מסביר בראיון לערוץ 7 מכנס הלשכה באולם 'אווניו', כיצד הוא רואה את היחסים בין הרשות השופטת לרשויות המחוקקת והמבצעת.

"בסדר היום של הכנס עומדת המתיחות המובנית בין הרשות המבצעת והרשות המחוקקת לרשות השופטת. זהו מתח שחייבים לפתור אותו, על ידי הגברת האמון בבית המשפט העליון. לשכת עורכי הדין תהיה הזרוע המגשרת בין הרשויות כולן משום שיש לה תפקיד משמעותי בעת הזאת", אומר חימי.

אתה תומך בהתערבות הרשות השופטת בחוקי הכנסת?

"במידה והרשות השופטת תיפגע, תיפגע הדמוקרטיה בישראל. לכן כולנו מחוייבים לשמור על האיזון העדין והקדוש בין שלוש הרשויות, תוך שמירה הרשות השופטת. משום שאם נפגע במערכת המשפטית, תיפגע מדינת ישראל כולה".

"יחד עם זאת היא לא חפה מביקורת. היא צריכה להקשיב לעם ולביקורת של הרשויות המחוקקת והמבצעת".

מה לגבי שיטת בחירות השופטים או שינוי הרכב הוועדה בוחרת אותם?

"אופן בחירת השופטים בישראל הוא האופן הראוי ביותר שקיים משום שיש איזון בוועדה: יש את הרשות המבצעת, את הרשות המחוקקת ואת הרשות השופטת ויש את המכריעים - לשכת עורכי הדין. אנחנו נדאג לכך ששופטי ישראל ימשיכו להיות טובים. יש לנו מערכת משפט איתנה וטובה, בין הטובות בעולם. יחד עם זאת אנחנו, לשכת עורכי הדין, שנמצאים בשטח יודעים למצוא השופטים הנכונים שיש להם שכל ישר וחמלה לאזרחי ישראל".

האם אתה עדיין מעוניין ששופט בדימוס ייטול חלק בוועדה למינוי שופטים?

"אנחנו טרם הגענו לנקודת הזמן הזו. עוד כחודש וחצי נבחר את המועמד של לשכת עורכי הדין לועדה לבחירת שופטים. נגיע למועד הזה ונראה מה יהיה".

איך מחזירים את האמון ללשכת עורכי הדין?

"מאז שנכנסתי לתפקידי, מיתנו את הטלטלה והתחלנו לעסוק בעשייה נכונה, אמיתית ועמוקה. לשכת עורכי הדין תחזיר את יוקרת המקצוע למקומה הטבעי. הלשכה תהיה לוחמת רצינית ואיגוד מקצועי אמיתי. יחד עם זאת נשמיע את קולנו כל אימת שתהיה פגיעה בשלטון החוק".