אוהדי מכבי ת"א, הגיעו בהמוניהם
אוהדי מכבי ת"א, הגיעו בהמוניהםצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בדצמבר 2014 נקבע שיא בכמות אוהדים שהגיעו אל משחקי הכדורגל בשבוע הבא, כש-76,209 אוהדים הגיעו לצפות במשחקי מחזור אחד בליגת העל בכדורגל. היה זה בזכות המשחקים בין מכבי ת"א ובית"ר ירושלים במשחק רדיוס שהתקיים בחיפה, ובין מכבי חיפה לעירוני קריית שמונה.

קצת יותר מ-5 שנים אחרי, והשבוע נשבר גם השיא ההיסטורי הזה כש-76,876 אוהדים הגיעו אל מגרשי הכדורגל במהלך מחזור מספר 2 של עונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל.

לצד המאבק שלא תם על הכדורגל בשבת, נראה כי השיא ההיסטורי שנקבע במחזור האחרון מחזק את טענת אלה שרוצים שהכדורגל יתקיים בימות החול ויאפשר לאוהדים רבים יותר להגיע למשחקים, כמו גם למתן הזדמנויות שוות לשחקנים דתיים ושומרי מסורת לשחק בליגות המקצועניות, זאת מאחר שהמשחקים שהביאו כמות אוהדים גדולה הם אלו שהתקיימו בימות החול.

זה לא רק משחק הבכורה של מכבי ת"א באצטדיון בלומפילד המחודש במשחק הדרבי התל אביבי הקטן מול בני יהודה שהביא למעלה מ-26 אלף צופים לבלומפילד ונערך ביום ראשון האחרון, זהו גם משחק הדרבי החיפאי שהתקיים בצאת השבת בשעה 20:30 באצטדיון סמי עופר שבחיפה והביא לכמות אוהדים אדירה של 23,000 צופים, ביניהם כמות גדולה של אוהדים שומרי שבת ומסורת - כמות גדולה יותר של לא פחות מ-6,000 אוהדים ממשחקה הראשון של מכבי חיפה העונה שהתקיים במהלך השבת שעברה.

גם משחקה של הפועל באר שבע הראשון העונה במסגרת ליגת העל באצטדיונה הביתי שהתקיים ביום ראשון הביא לכמות גדולה של אוהדים כשמעל 11,000 הגיעו אל בירת הנגב וכל זאת כשבית"ר ירושלים שיחקה מול הפועל רעננה לה ישנם רק כ-30 אוהדי כדורגל במשחק שהתקיים באצטדיון המושבה שבפתח תקווה המוגבל לכמות של עד 11,000 אוהדים.

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון שמח על השיא ההיסטורי שנקבע כשאמר: "המטרה העיקרית שלנו היא להחזיר את האוהדים, המשפחות והילדים למגרשים".

יו"ר המנהלת כלפון הודה כי הנגשת שעות המשחקים לקהל הרחב היא שתרמה לקביעת השיא ההיסטורי כשאמר כי "לצד שיפור הסטנדרט במגרשים הקיימים ושובו של אצטדיון בלומפילד המחודש, המצטרף למהפכת המתקנים בעשור האחרון, פעלה המנהלת להקדים ולהנגיש את שעות המשחקים בצורה כזו שיתאימו את עצמם לקהל הצופים ובדגש על משפחות, חיילים ושעות נוחות לחזרה הביתה לאוהדים בכלל ואוהדי החוץ בפרט", אך סרב להכיר בכך שהגידול בכמות האוהדים הגיעה דווקא במשחקים שהתקיימו בימות החול ואחרי צאת השבת והם אלה שמביאים להתעניינות גדולה הרבה יותר מצידם של אוהדי הכדורגל.

"אני בטוח שהשיא שנשבר במחזור השני ישבר במהלך העונה מספר פעמים נוספות. אני מבקש להודות לאוהדים על האמון בכדורגל הישראלי", אמר כלפון.