דרעי: זו זכות לסייע להתיישבות

יו"ר ש"ס אופטימי באשר לסיכויי נתניהו לנצח וגאה ביחס החם של מפלגתו להתיישבות ביו"ש. מתוך הראיון שיפורסם בסוף השבוע בעיתון "בשבע"

ניצן קידר - ערוץ 7 , ד' באלול תשע"ט

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, מסתכל על הזמן שנותר עד הבחירות בדאגה, אבל מצליח גם לשמור על אופטימיות באשר לאפשרות שאת הממשלה הבאה יקים בנימין נתניהו בו תומכת מפלגתו.

"ההערכה של היא כמעט ודאית שנתניהו יקבל מהנשיא את המנדט להרכיב ממשלה. ברור שאנחנו נעשה הכל כדי שזה יקרה. אנחנו נתמוך ונמליץ עליו לנשיא. אין לנו שום מחשבה ואופציה אחרת", הוא אומר בראיון ל'בשבע'.

ש"ס לא פונה באופן מובהק לציבור הדתי לאומי, אבל יודעת שיש מי שנמנים עליו ומצביעים עבורה, חלקם באופן מסורתי. "אני יכול לומר מה עשינו בחמש שנים האחרונות. אנשים לא מודעים להרבה דברים כי אנחנו עובדים בשקט. בשנים האחרונות משרד הדתות היה בידיים שלנו – ובחמש שנים הללו וניתן לבדוק אותי – לא ימצאו פעם אחת שהיתה בו בעיה או ויכוח פוליטי בינינו לבין מפלגות אחרות על משרד הדתות או קיפוח של מישהו".

השר דרעי מזכיר כי לפני הקמת הממשלה האחרונה, היה מאבק עם הבית היהודי כדי שש"ס לא תקבל את המשרד. "בזכותנו איילת שקד קיבלה את תיק המשפטים כפיצוי על זה שלקחנו את המשרד לשירותי דת", הוא אומר.

המפלגה שלך משום מה אף פעם לא סומנה כימנית, ובשנים האחרונות שמך נקשר בהתיישבות לא אחת.

"ראשית, המציאות שונה לגמרי. כשהייתי מנכ"ל משרד הפנים לפני 30 שנים, כל ראשי וותיקי ההתיישבות ידעו שהכתובת הכי טובה והבית שלהם במשרדי הממשלה היה בלשכה שלי. אני הקמתי את רוב המועצות המקומיות ביהודה ושומרון. בשנים האחרונות עזרתי לאזור בכל מה שיכולתי ובעשרות מיליוני שקלים - במענקי ביטחון, בתקציבים להתיישבות - והכל תוך מאבקים גדולים במשרד המשפטים".

ראש מועצת בנימין אמר שהיישוב עמיחי לא היה קם אלמלא עזרתך.

"ביישוב עמיחי קיימתי לצערי הרב את מאמר חז"ל, 'במקום שאין אנשים, השתדל להיות איש'. זה לא התפקיד של משרד הפנים להקים יישוב, אבל ראיתי את הכאב הנוראי של מי שנעקרו משם. אף משרד ממשלתי לא רצה להתמודד עם הנושא להקים יישוב תוך פרק זמן קצר ובתקציב מוגבל. לקחתי את זה על עצמי וזה קרה ברוך השם. אותו דבר היה גם בנתיב האבות. גם שם ביקשו ממני לטפל בנושא.

''כמובן אני פועל גם למען היישוב היהודי בחברון שהוא קטן, אבל אנחנו יודעים את החשיבות העליונה של היישוב היהודי במקום הזה. בכל נושא שאני יכול לעזור ליהודים, ודאי באזור הזה, ודאי כשמדובר באנשים שרובם שומרי תורה ומצוות, זו זכות בשבילי לעזור להם כמה שאני יכול ואני רואה בזה שליחות גדולה מאוד".


הראיון המלא יפורסם בסוף השבוע בעיתון "בשבע"