אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שנת הלימודים נמצאת כבר ביומה הרביעי. השנה נפתחה, כזכור, כמעט ללא תקלות, אבל מסתבר שבבית הספר מורשת נריה בגבעת שמואל השנה הלימודים לא החלו.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם יו"ר ועד ההורים, אריה וידיסלבסקי. לדבריו בשנים האחרונות חלה התדרדרות פדגוגית ולימודית משמעותית בבית הספר שבתחילה התנהל כשורה.

המצב החדש "גרם לרצון לשנות את ההנהלה ולהחליף את המנהלת. התחלנו בהליך שהיה מוסכם על המנהלת ומשרד החינוך. היה חשוב לנו שהדברים יתרחשו בצורה נעימה כי מדובר בחינוך ובילדים וחשוב לנו שהדברים יתבצעו בצורה חינוכית. לצערינו זה לא צלח והמנהלת החליטה להישאר בתפקידה ולהיאחז בקרנות המזבח".

"החלטנו שהחל מהראשון בספטמבר פותחים בשביתה מלאה וכל התלמידים, כ-800 תלמידים, לא מגיעים ללימודים. זה כבר היום הרביעי לשביתה ונכון להיום אף תלמיד לא הגיע לבית הספר ואנחנו מתחננים שמשרד החינוך יפעיל את כל כובד משקלו כדי להציל את הילדים שלנו".

ממשיך וידיסלבסקי ומחדד את קריאתו: "הילדים הם הדבר החשוב והיקר ביותר לנו. כבר ארבעה ימים אנחנו לא הולכים לעבודה, אנחנו איתם מספקים לילדים תכניות, עושים הכול למענם ולצערינו זה נופל ולא ברור לנו על מה זה נופל. מדברים איתנו על הליך משפטי. מדובר בשמונה מאות ילדים ואומרים לנו עניין משפטי? אנחנו מתחננים לעזרה".

על הסיבה שנאמרה עד כה להורים, אומר וידיסלבסקי כי "מכיוון שמדובר בהסכמי העסקה, עניינים שאני לא בקי בהם, אי אפשר כנראה לפטר מנהלים מבחינה תעסוקתית או משפטית כי הכול צריך להיות בהסכמה ולכן אי אפשר לעשות את השינוי. הילדים בני ערובה בגלל ענייני תעסוקה".

"אנחנו פונים למשרד החינוך בצורה פורמאלית ולא פורמאלית. אנחנו עושים הכול כדי שהנושא יבוא לפתרונו. אנחנו רוצים שכל הצדדים ישבו וימצאו פתרון. לא נתפשר על הילדים שלנו", אומר וידיסלבסקי ומספר על פתרונות שההורים מצאו לימים אלה לילדי הגנים ובית הספר, "נמשיך עד שימצאו פתרונות לבעיות המשפטיות".

ומה הלאה. יש מי שיחליף את המנהלת? "יש סור מרע ויש עשה טוב. יבוא מנהל חלופי. הייתי שמח להיות מנהל בבית ספר כזה שלהורים חשוב כל כך. בסוף השנה יוציאו מכרז".