אישה בת 81 נעצרה, עורך דינה: "שערורייה וחרפה"

המשטרה עיכבה ביום ראשון שתי נשים במהלך מחאה נגד נשות הכותל. מינה פנטון שעוכבה לחקירה: "דיכוי מכוון כלפי הנשים ששומרות על הכותל"

אלירן אהרון , ד' באלול תשע"ט

המשטרה עיכבה ביום ראשון צלמת שתיעדה את תפילת נשות הכותל ואת מינה פנטון, פעילת ציבור בת 81, שאף הובאה לחקירה בשעות הצהריים.

פנטון נלקחה לחקירה בתחנת הקישלה, אולם לאחר שהשוטרים גילו את גילה הם הציעו לה לשבת, הגישו לה עזרה ולבסוף לא נפתח לה תיק פלילי.

גם הצלמת שנעצרה והואשמה שאיימה על נשות הכותל, שוחררה מיד אחר כך.

מינה פנטון סיפרה על האירוע. "בסוף התפילה דיווחו לי שהצלמת שהזמנתי נלקחה למשטרה בכותל, ורציתי לבדוק למה. השוטרת שטיפלה בה היתה בוטה ואלימה ובשלב מסוים תפסה לי את זרוע ימין בחוזקה ודחפה לכיוון היציאה. אמרתי לה שלא תעז לגעת בי וניסיתי להשתחרר ממנה. היא הזעיקה את כל מי שהיה שם בקריאות שהרמתי עליה יד ועוכבתי".

"כשהבינו את גילי שינו פאזה, אבל לחקירה הייתי צריכה ללכת לקישלה. היה שם חוקר נורמלי ואנושי, אמר שהוא רק רוצה סיכום ממני ואוכל ללכת".

פנטון מזהירה כי בחודשיים האחרונים הרפורמים פועלים בצורה בוטה יותר. "רק לפני כחודש הסירה אחת מנשות הכותל את כיסוי ראשה של רבנית, אל מול כולם. התיק נגד התוקפת נסגר. אתמול בפעם הראשונה הבאנו צלמות מקצועיות כדי לתעד את הפרובוקציות של נשות הכותל, אז תפסו את אחת הצלמות. בחודש שעבר הלכו על ילדה בת 12, כדי שההורים ימנעו מהבנות להגיע לכותל. נעשה דיכוי מכוון כלפי הנשים שמגיעות לשמור על הכותל ואין שום התייחסות למקור הפרובוקציה, שהופכת אלימה יותר ויותר בכל חודש".

מארגון חוננו נמסר בתגובה, "הדבר אינו מתקבל על הדעת שאישה, בת למעלה מגיל 80, אשת ציבור ירושלמית ותיקה וידועה, תטורטר יום שלם לתחנת המשטרה בשל תלונה שלא נמצאה לה כל ראיה, מלבד תלונה מופרכת של שוטרת צעירה, חמת מזג, נעדרת כל הכשרה מתבקשת במגע עם קהל, שהתייחסה לאישה בצורה מחפירה ואף אלימה".