‘שינשינים' של בני עקיבא העולמית בהוליווד פונו לאטלנטה בשל ההוריקן

צעירים בוגרי שמינית שעושים השנה שליחות בקהילה היהודית בהוליווד, פונו בהתראה של 45 דקות מביתם בשל סופת ההוריקן "דוריאן".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ט

‘שינשינים' של בני עקיבא העולמית בהוליווד פונו לאטלנטה בשל ההוריקן-ערוץ 7
שלושת השליחים
צילום: בני עקיבא העולמית

שלושה שליחי בני עקיבא ובני עקיבא העולמית, צעירים בוגרי שמינית שעושים השנה לראשונה שליחות בקהילה היהודית בהוליווד, פלורידה, פונו בהתראה של 45 דקות מביתם בשל סופת ההוריקן "דוריאן" שהתקרבה למחוז.

השליחים, שנחתו בהוליווד אך לפני שבועיים, מספרים: "התחילו בחדשות השמועות על הסופה המתקרבת, אך מהשירות המטאורולוגי אין לדעת עד הרגע האחרון עד כמה חמורה דרגת ההוריקן והאם להיערך לספיגה או לפינוי. בקהילה בדרך כלל לא מעודדים את הפינוי באופן אוטומטי אלא מעדיפים להיערך ככל הניתן ולהישאר במקום, כל עוד אין סכנה ממשית.

''לכן הדריכו אותנו למלא את הבית במלאי מים ומצרכים היות, שבזמן ההוריקן מקורות המים מזדהמים והחשמל נופל. זה כמו להיות במעין מצור של כמה ימים לפעמים עד שזה עובר", תיארו השלושה.

בבני עקיבא העולמית ובסוכנות היהודית דאגו לשלומם ולביטחונם של השינשינים, ולכן כשהתברר שהסופה עלתה לדרגה 5, התקשרו אליהם באופן בהול והורו להם לארוז את המזוודות בתוך 45 דקות ולהגיע לפורט לודרדייל, מרחק 40 ק"מ ממיאמי. משם אסף אותם זוג שליחים נוספים לאטלנטה, נסיעה שנמשכה כעשר שעות.

נכון לעכשיו, הוריקן "דוריאן" סטה צפונית לפלורידה וחלף על פני הוליווד, אולם בכל רגע נתון יכולים הדברים להשתנות והכל תלוי בהשפעת הרוחות. אמש קיבלו השינשי"נים הודעה כי הם יכולים לחזור לביתם.

מתן אליהו, אחד משלושת השליחים הצעירים, אומר כי " בהתחלה כשעוד לא היה ברור היקף הסופה, רצינו להישאר עם הקהילה ואנו מודים לבני עקיבא העולמית ולסוכנות היהודית על לקיחת האחריות והפעולה שנקטו ליתר בטחון ושמחים לחזור להוליווד בשלום".

השינשינים פועלים השנה, לראשונה, כחלק משיתוף פעולה בין בני עקיבא העולמית, בני עקיבא בישראל והסוכנות היהודית, ומשובצים לעבודה במסגרות החינוך השונות בקהילה היהודית בהוליווד, וכמו"כ מרכזים ומפעילים את סניף בני עקיבא במקום.