נתניהו המריא ללונדון:
"זה לא הזמן לנהל שיחות עם איראן"

ראש הממשלה קרא להגביר את הלחץ הבינלאומי על איראן וחזר על כוונתו להעביר חוק שיאפשר הצבת מצלמות בקלפי. ״לא נאפשר גניבת בחירות״.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר (חמישי) ללונדון, שם ייפגש עם מזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר וכן עם ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון.

לפני עלייתו למטוס אמר נתניהו, "הבוקר התבשרנו על עוד הפרה, עוד התרסה, של איראן, הפעם בתחום חתירתה לנשק גרעיני. זה מצטרף לפעולות התוקפניות של איראן נגד השייט הבינלאומי, נגד מדינות באזור, וגם לניסיונות שלה לקיים התקפות רצחניות נגד מדינת ישראל, ניסיונות שלא פסקו. זה לא הזמן לנהל שיחות עם איראן, זה הזמן להגביר את הלחץ על איראן".

"על הנושאים האלה וגם אחרים אני אשוחח בביקור בזק בלונדון עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ועם מזכיר ההגנה האמריקני מארק אספר. אלה דברים שהם חשובים לישראל בכל עת אבל בייחוד בזמן הזה", הוסיף ראש הממשלה.

ראש הממשלה השמיע ביקורת על התנגדות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לחקיקת בזק להצבת מצלמות בקלפי. "העמדה שהוצגה על-ידי היועץ המשפטי לממשלה ביחס לסגירת הקלפיות או יותר נכון ביחס לאי-קבלת המצלמות זה דבר שאין לו הסבר. אנחנו לא נאפשר גניבת בחירות.

"השופט מלצר בעצמו אמר שיש כאן בעיה אמיתית והדרך היחידה לטפל בבעיית זיוף בקלפיות בדמוקרטיה זה להביא לנציגים השונים ולמשקיפים השונים את היכולת לפקח. בישראל יש מצלמות בכל מקום, יש מצלמות כאן, יש מצלמות בסופרמרקט, בקופת חולים. אין מקום שאין מצלמות. אבל דווקא כאן עושים את המקום הזה, אולם הקלפיות אמור להיות נטול מצלמות, הרי אף אחד אינו מדבר על כך ואינו חושב על כך שהמצלמות יכנסו מאחורי הפרגוד.

״אבל כדי למנוע זיופים, כדי למנוע את גניבת הבחירות אין שום הסבר להתעקשות הזאת. ועל כן אנחנו ממשיכים בחקיקה שהיא טובה לטוהר הבחירות ולא אכפת לנו, ולהיפך, אנחנו רוצים שיהיו מצלמות בכל הקלפיות בכל חלקי הארץ", כך נתניהו לפני ההמראה.

זו תהיה הפגישה הראשונה של נתניהו עם שר ההגנה האמריקני אספר וראש הממשלה הבריטי ג׳ונסון לאחר שנכנסו לתפקידיהם כראש ממשלה וכמזכיר ההגנה.

ראש הממשלה ידון עם ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון על המצב באזור ועל הדרך להדוף את הטרור והתוקפנות של איראן.

עם שר ההגנה אספר, ידון ראש הממשלה בצורכי הביטחון של ישראל. נתניהו ואספר שוחחו שלשום בטלפון והחליטו להרחיב את שיחתם בלונדון.

נזכיר כי ביקורו של ראש הממשלה להודו שתוכנן להתקיים בשבוע הבא נדחה, ככל הנראה בשל קמפיין הבחירות והמצב הביטחוני.

גורמים רוסים אמרו שנתניהו ביקש גם מפגש עם הנשיא פוטין, אך סורב. עם זאת בלשכת ראש הממשלה הפעילו לחץ על הרוסים ואתמול אחר הצהריים פורסמה הודעה לפי נתניהו ופוטין "ייפגשו בקרוב". עם זאת הרוסים לא אישרו שמפגש כזה יתקיים לפני הבחירות.