פרוש משוכנע: אפשר להגיע ל-61 מנדטים

בשיחה עם פעילים טען סגן השר פרוש כי עם מאמץ קל להגדלת אחוזי ההצבעה בקרב הימין והחרדים ניתן להגיע ל-61 מנדטים ללא אביגדור ליברמן

מיכל לוי , ה' באלול תשע"ט

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: חזקי ברוך

סגן שר החינוך מאיר פרוש שוחח אמש עם פעילים ביהדות התורה והציג בפניהם חישובים המראים כי על פי נתוני תוצאות הבחירות האחרונות גוש הימין עומד על 61 מנדטים ללא יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

עם זאת סייג סגן השר את הדברים והסביר כי כדי להבטיח את צליחת 61 המנדטים חייבים למצות את פוטנציאל הקולות מקרב גוש הימין והמפלגות החרדיות ולהגיע ל-100 אחוזי הצבעה. "היעד המרכזי חייב להיות 100 אחוזי הצבעה", הבהיר סגן השר.

בדבריו הוסיף פרוש והסביר כי בבחירות האחרונות גוש הימין הפסיד הרבה קולות בעקבות מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה, כמו זהות בראשות משה פייגלין שאיבד כמעט 2 מנדטים בקרב הימין, והימין החדש בראשות בנט ושקד שגרמו לבזבוז של כמעט 4 מנדטים.

"התוצאה הייתה אמורה להיות 35 לליכוד, 8 ליהדות התורה, 8 לש"ס, 4 לכחלון 5 לאיחוד הימין ו-4 לימין החדש שלא עבר את אחוז החסימה ו-2 מנדטים לזהות שגם לא עברה את אחוז החסימה. בסך הכל 66 מנדטים".

"גוש הימין יכול להגיע לתוצאה של לפחות 61 מנדטים בעזרת התגייסות כל הכח במחנה הימין והמפלגות החרדיות. אלה שמתלבטים חייבים לדעת שהתרשלות זה נצחון לאלה שרוצים לפגוע בנו. כל קול קובע ועלינו מוטלת האחריות", סיים סגן השר.