זאב אלקין
זאב אלקין צילום: אהוד אמיתון/TPS

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, העריך הבוקר (חמישי) כי בסופו של דבר תאושר הבניה ליהודים בשוק הסיטונאי בחברון, למרות הימנעותו של ראש הממשלה מהתחייבות בנושא בביקורו בחברון אתמול.

בראיון במסגרת ועידת העיתון בשבע להתיישבות הנערכת בקדם בשיתוף עם אתר ערוץ 7 אמר אלקין, "בסוף גם השוק יאושר. אם אני הייתי זה שיכול להביא בשורה - זה כבר מזמן היה מאושר".

אלקין הסביר מדוע לדעתו חשוב להתמקד בליכוד ולא להשקיע את האנרגיות במפלגות שמימין לליכוד, "ההיסטוריה מראה שכל הקרבות הפוליטיים המשמעותיים על ארץ ישראל התרחשו בתוך הליכוד. זה קרה גם בהתנתקות עם משאל המתפקדים, שם הקרב האמיתי היה בתוך הליכוד".

"המאבק האמיתי על לאן הולך המחנה הלאומי מתנהל בליכוד", הדגיש אלקין והסביר, "יש נסיונות לקחת את המפלגה מרכזה כמו הליכודניקים החדשים ויש נסיון מצד שני לקחת אותו ימינה. כשהיה מפקד ימני חזק לליכוד כמו בשנים 2009 ו- 2011 אז מרכז הליכוד היה נראה כמו מרכז המפד"ל, וזה נחלש".

בהמשך קרא אלקין לא להצביע למפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה, "אסור לשלטון הימין להסתכן שילכו 2.5 מנדטים לפח. זה נכון לגבי עוצמה זה נכון לגבי נועם. אני שמח שפייגלין הבין את זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו