ביטאון הקיצונים נגד 'דגל התורה'

עיתון 'הפלס' הקיצוני תוקף את 'דגל התורה' וטוען כי בעקבות ההסכם שחתמו עם הרב דוד חי הכהן "הם נתנו גט לעולם התורה"

תגיות: דגל התורה
בן שאול , ה' באלול תשע"ט

דגל התורה
דגל התורה
צילום: דוברות

עיתון 'הפלס' המזוהה עם 'הפלג הירושלמי' הקיצוני תוקף הבוקר (ה') בחריפות את 'דגל התורה' וטוען כי בעקבות ההסכם שחתמו עם קהילת 'אור ישראל' בראשות הרב דוד חי הכהן "הם נתנו גט לעולם התורה".

"בצעד מביש ומקומם המבטא פשיטת רגל ערכית מוחלטת אגו"י ודגה"ת חתמו על הסכם שיתוף פעולה מלא עם הציונות הדתית וערכיה", טוען העיתון.

בגוף הידיעה נאמר כי "תדהמה עמוקה בקרב הציבור החרדי מהידיעות לפיהן רשימת 'יהדות התורה המאוחדת' חתמה על הסכם שיתוף פעולה מלא עם גורמים בציונות הדתית, תמורת הצבעה בבחירות.

לדברי העיתון, "בהסכם מתחייבים הח"כים לקבל על עצמם עמדות ציוניות ולאומיות ולחולל שינוי מהותי בעמדות הנחרצות שהביעו גדולי ישראל זצוק"ל נגד הגישה הלאומנית של 'אף שעל' ונגד פעולותיהם של אנשי 'גוש אמונים' ו'ארץ ישראל השלימה'".

מפלגת יהדות התורה הגיעה לסיכום עם נציגי קהילת 'אור ישראל' המייצגת רבנים ופעילים בציונות הדתית בראשות הרב דוד חי הכהן, על תמיכתם במפלגה בבחירות הקודמות.

"פרטי ההסכם עוסקים בנושאים המשותפים ליהודים שומרי תורה ומצוות. בראשם לימוד התורה, שמירה על גיור וכשרות רק לפי הוראות הרבנות הראשית המבוססת על השולחן ערוך, עמדה ברורה נגד גיוס בנות לצבא, שמירה על שלום המתיישבים בכל רחבי ארץ ישראל", נאמר בהודעה שפרסמה המפלגה.