גורקה. חוזר הביתה
גורקה. חוזר הביתהצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

את שנותיה היפות בליגת העל בכדורסל רשמה בני הרצליה בין העונות 2015-2018, היה זה כשזו הגיעה פעמיים לשלב הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל ואף שיחקה בהצלחה במפעל היורופקאפ האירופי.

מי שאימן אותה באותן השנים היה מיקי גורקה והיום (חמישי) הודיעה הרצליה על חזרתו של גורקה למועדון.

גורקה בן ה-46 הצטרף להרצליה בעונת 2014/15 כשזה שימש כעוזרו של מולי קצורין. במהלך העונה החליף את קצורין שנחל כישלון ומיד הצליח לסחוף את הרצליה ממאבקי התחתית למאבק על הכניסה לפלייאוף עם 8 ניצחונות ו-7 הפסדים.

לאור ההצלחה הוארך חוזהו של גורקה שהוביל את הרצליה לשתי עונות בהן רצה הקבוצה בחלק העליון של הטבלה לאורך רוב השנה, ואחרי שנים רבות אף הגיעה לפלייאוף שם הודחה על ידי מכבי ת"א בשלב רבע גמר הפלייאוף.

במהלך עונת 2017/18 סיים גורקה את דרכו בקבוצה בעקבות פתיחת עונה לא טובה של הרצליה, אך היה ברור כי זה ישוב למועדון במוקדם או במאוחר. היה זה בין היתר בשל העובדה כי גורקה נחשב לאחד מהמאמנים הטובים ביותר לקידום שחקנים צעירים, דבר אשר הרצליה שמה לה תמיד כערך עליון.

במסגרת תקופתו, וכחלק ממדיניות הקבוצה לאורך השנים, גורקה הוביל קו לקידום שחקנים צעירים ישראלים רבים, כשבין השאר פרצו תחתיו כרם משעור, אבירם זליקוביץ', אור לאומי, תום מעיין ויפתח זיו, וכעת ישוב גורקה למועדון בו הצליח.

מי שישוב לשתף פעולה עם גורקה הוא אור לאומי שפרץ בבני הרצליה תחתיו ואליו יצטרפו גם גייב לוין שממשיך לעונה שנייה בקבוצה ונעם אביבי שחוזר מעונת השאלה בהפועל כפר סבא.

בהרצליה אמרו כי עם מינויו של גורקה כמאמן יואץ המו"מ עם השחקנים הפנויים בשוק בכדי להשלים את הסגל בהקדם עד פתיחת האימונים בעוד עשרה ימים, וכעת המטרה היא חזרה במהרה לליגת העל.

מיקי גורקה אמר עם מינויו למאמן: "אני רוצה להודות לבעלים ולהנהלה על האמון המחודש שהם נותנים בי. אני שמח לחזור לקבוצה שהייתה לבית שני עבורי בתקופתי פה ואני מחויב לעשות הכל כדי להחזיר את המועדון לליגת העל".