נפתלי בנט בעמדת ערוץ 7 בועידת בשבע להתיישבות

שר החינוך לשעבר נפתלי בנט, מבכירי ''ימינה'', מאמין שהשגת רוב להקמת ממשלת ימין נמצאת בהישג יד, בתנאי שלא ייזרקו לפח קולות של מצביעי המחנה הלאומי.

"צריך לטפל בבזבוז קולות במפלגות שבוודאות לא עוברות את אחוז החסימה - ואני מתייחס לעוצמה יהודית. ראש הממשלה עשה עבודה של שבועיים כדי לבדוק אם יש סיכוי להרים אותם לתוך אחוז החסימה והוא הגיע למסקנה שאפסו הסיכויים ושמדובר בשריפה של בערך 2.5 מנדטים.

''זה לבד מביא אותנו ל-60 ואז בשביל בעיטת הסגירה ל-61 צריכים פשוט אחוזי הצבעה גבוהים", אמר בנט בראיון לערוץ 7.

בנט נמנע מלתקוף את הליכוד שבימים האחרונים מנסה לנגוס במפלגתו. "אין לי טענה לליכוד, הם עושים

יפה מה שהם רוצים. בסוף הבוחרים הם לא עדר והם יצטרכו להחליט".

לדבריו, מפלגת ''ימינה'' אינה שוקלת אפילו להצטרף לממשלה שבראשה תעמוד כחול-לבן. "בשום מצב אנחנו לא ניכנס לממשלה בראשות גנץ ולפיד. אנחנו נמליץ רק על ממשלה בראשות נתניהו ונצליח בזה".

לבנט אין ספק והוא חושב שהציבור צריך גם כן להבין שמפלגת ישראל ביתנו נמצאת באופן מובהק בגוש השמאל. "ברור שליברמן ימליץ על גנץ. ליברמן אמר בעצם שהוא ימליץ רק על מפלגה שתתחייב לא לשבת עם החרדים. גנץ אמר שהוא לא ישב עם החרדים והמשיחיים ונתניהו אמר שכן ישב. אז יש לו רק אופציה אחת".

לשאלה כיצד ינהג אחרי הבחירות והאם 'ימינה' תפעל כגוש אחד בעתיד הוא עונה, "אנחנו אחרי הבחירות יוצאים לדרך עצמאית של הימין החדש, אבל במשא ומתן הקואליציוני נעשה את הדברים יחד. בכל מה שקשור לעבודה מדינית וביטחונית אנחנו יחד. זה נכון שבתחום דת ומדינה אני בעד גיוס חיילות דתיות ויש אחרים שנגד - אז יש שם ספקטרום שבו אנחנו לא מסכימים. איפה שיש הסכמה אנחנו עובדים ביחד כמפלגות קרובות".

בנט היה שמח מאוד להיות שר משפיע בממשלה הבאה, אבל לדעתו מוקדם מדי לעסוק בסוגיה. "אני בוודאי רוצה להיות במשרד שמאוד משפיע על ביטחון המדינה, על הכיוון שלה וההתיישבות. אבל אני לא חושב שיהיה רציני לדבר כעת על תיקים, בוודאי אחרי התוצאות שהיו בסיבוב הקודם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו