"קראתי לך אנטישמי, לא נאצי"מתוך הסרטון שצילם רון קובי במהלך העימות

עימות מילולי התפתח בצהריים (חמישי) בין שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לבין ראש העיר טבריה רון קובי בכניסה לועידת העסקים בתל אביב.

קובי, שהמתין בכניסה, תקף מילולית את סמוטריץ' וטען כי הוא מסייע כספית לחבר האופוזיציה העירונית בטבריה רפאל טרבלסי, וסמוטריץ', שבתחילה ניסה להתעלם, החליט להגיב להאשמותיו של קובי.

"תפסיק כבר עם קמפיין השנאה שלך, תפסיק עם ההסתה שלך, תפסיק להחריב את טבריה", הטיח סמוטריץ' בקובי.

בתגובה אמר לו קובי, "אתה קראת לי נאצי", וסמוטריץ' השיב מייד, "אני לא קראתי לך נאצי מעולם. הסיבה שאני לא תובע אותך דיבה היא שאתה לא שווה את זה. קראתי לך אנטישמי, לא נאצי. רדיפת הדת והיהדות שלך היא בושה וחרפה".

"בושה וחרפה שאתה שר בישראל", תקף בחזרה קובי את סמוטריץ' שמצידו הביע תקווה שתושבי טבריה ידיחו בקרוב את קובי.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי מסר בתגובה לאירוע, "שוב בוחר רון קובי להקריב על מזבח הטירוף שלו את תושבי העיר טבריה. רק אמש עדכנתי בישיבת תכנון ובניה את ראש העירייה על פגישת עבודה שערכתי עם שר התחבורה בכדי לקדם ולשחרר את הפרויקטים שנמצאים במשרדו וזו התודה שקובי אומר לשר. בושה וחרפה של אדם. אין לי ספק כי רון קובי פוגע פגיעה קשה בטבריה ותושביה".

"אני וחברי לסיעה יוסף בן חמו נמשיך לסייע בכל כוחנו ובכל דרך אפשרית לעיר ונהווה את הקו השפוי והצינור המחבר בין טבריה לירושלים, בין עיריית טבריה לממשלת ולכנסת ישראל", הוסיף טרבלסי

חבר מועצת העיר יוסי בן חמו מסר בתגובה: "הספקתי לספור את הפעמים בהן אני בוש ונכלם בפתק הצהוב אותו בחרו רוב תושבי טבריה. איש ההרס ממשיך לזרוע שנאה ומחלוקת בכל מקום, ומה שהכי גרוע - מוציא את דיבת עירו רעה בעיני תושבי מדינת ישראל ונבחרי הציבור"