יו"ר 'ימינה' אילת שקד בעמדת ערוץ 7 בועידת בשבע להתיישבות

יו"ר מפלגת 'ימינה', שרת המשפטים איילת שקד, דוחה בתוקף את דבריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ, ולפיהם יהיה מוכן לשקול להכניס לממשלה בראשותו רק את בנט ושקד, אך לא את בצלאל סמוטריץ'.

"גנץ יכול לשכוח מזה. הוא התייחס בשם גנאי לחבר מפלגתי סמוטריץ' ולכן אין לי על מה לדבר איתו. אני לא יושבת עם אנשים שמקללים את חברי הרשימה שלי", אמרה שקד בראיון לערוץ 7.

לדעתה, הדבר החשוב ביותר בימים אלה הוא להזהיר מפני הנזק שיגרמו מפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה. "ראש הממשלה הוציא הודעה ברורה שהם עשו הרבה סקרים ולעוצמה יהודית אין סיכוי לעבור את אחוז החסימה. לכן, אנשים שחושבים להצביע למפלגות כמו נעם, עוצמה יהודית והפיראטים, שלא יצביעו כך - כי על זה תקום ותיפול ממשלת הימין.

''יש מספיק מפלגות בגוש הימין להצביע להן. חובה להשאיר את הקולות בגוש. לי יש אחריות לגוש כולו. אני חושבת שאנחנו יכולים לנצח".

שקד מתייחסת לעובדה שראש הממשלה מזלזל בגודלה של מפלגת ימינה. "אני חושבת שראש הממשלה טועה טעות גדולה כשהוא אומר שלא חשוב אם אורית סטרוק תהיה או לא תהיה בכנסת. חשוב מאוד שאורית סטרוק תהיה בכנסת ולראיה - מה שהיה אתמול בחברון. במשך מספר שנים עבדתי במשרד המשפטים כדי לפתור פלונטר שקשור לשוק בחברון ומי שעבדה איתי מאחורי הקלעים היתה אורית סטרוק.

''אחרי שהפלונטר נפתר, נשאר לנתניהו לשלוח מכתב שיאשר את הבנייה וזה לא קרה. בלעדינו ההתיישבות תתקע. אנחנו הכוח המניע של ההתיישבות ביהודה ושומרון", הסבירה שרת המשפטים לשעבר.

שקד הוסיפה כי היא מודאגת ממצב גוש הימין והביע תקווה שהמחנה הלאומי יצליח לגבש 61 מנדטים. "יש תחושת חירום גדולה. יש שאננות ואדישות גדולה בציבור. צריך לעורר את האנשים ולוודא שכולם באים להצביע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו