זהבי כותב אות בספר התורה
זהבי כותב אות בספר התורה צילום: Chaymon lang

על כר הדשא באצטדיון טוטו טרנר שבבירת הנגב באר שבע, תעלה הערב (חמישי, 21:45) נבחרת ישראל בכדורגל כשזו תארח במסגרת קמפיין מוקדמות יורו 2020 את נבחרת צפון מקדוניה למשחק חשוב ביותר עבור שתיהן.

בעוד הנבחרת הישראלית המארחת צריכה ניצחון בכדי להמשיך את המסע הטוב עד כה בקמפיין כשהיא במקום השני בטבלת הבית, המקדונים רוצים גם הם לנצח כדי להשתוות במאזנם לנבחרת הישראלית.

בפעם הקודמת שנפגשו השתיים, לפני שנתיים, ב-2 בספטמבר 2017, נבחרת ישראל ספגה הפסד 1:0 צורם ומאכזב מול מקדוניה באצטדיון סמי עופר בחיפה במה שהיה למעשה לסיום הקמפיין של מוקדמות מונדיאל 2018 ולסיום דרכו של המאמן דאז, אלישע לוי, כמאמן הנבחרת. אירוע שזכור מאותו משחק מבזה הוא גם סערת סרט הקפטן, כשערן זהבי, הקפטן לשעבר של הנבחרת, הוחלף במהלך המשחק ולקול שריקות בוז רמות השליך את סרט הקפטן על כר הדשא בחיפה.

רגע לפני שהיא מארחים אותה שוב, הפעם בתקווה שלא להפסיד, השתתפו אמש שחקני הנבחרת הלאומית בראשות זהבי בכתיבת אות ב"ספר התורה של עם ישראל", כפי שהוא מכונה.

ספר התורה המיוחד שנכתב ביוזמתו של הרב דוד אברהם פרסמן, אמור להיכנס אל רחבת הכותל המערבי כשזה נועד ליצור חיבור ואיחוד בעם ישראל.

על פי היוזמה, כל יהודי ויהודיה יכולים לכתוב אות בספר התורה בחינם ולזכות במצוות כתיבת ספר תורה כשעד כה למעלה ממאה אלף יהודים נטלו חלק בכתיבת אותיות בספר התורה, ביניהם ידוענים, אישי ציבור, פוליטיקאים וכוכבי רשת.

השחקנים ואנשי הסגל של הנבחרת כתבו אות בספר התורה ולאחר מכן קראו "שמע ישראל" להצלחתם במשחק הגורלי היום.

כעת, עם כתיבת האותיות בספר התורה על ידי שחקני הנבחרת שבהם כאמור זהבי, ניתן לקוות כי במשחק הזה הפעם ישראל תנצח.

שחקני הנבחרת אמש
צילום: Chaymon lang
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו