עמיר פרץ: "אין דיל - אני לא אהיה נשיא"

יו"ר העבודה-גשר מתחייב לא להיכנס לממשלת נתניהו, הביע את רצונו להיות שר האוצר והתחייב שלא ירוץ לנשיאות אלא יישאר יו"ר המפלגה.

ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ט | עודכן: 17:19

עמיר פרץ
עמיר פרץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר רשימת העבודה-גשר, ח''כ עמיר פרץ התחייב היום (חמישי) כי לא ירוץ לנשיאות ויישאר יו"ר מפלגת העבודה.

בריאיון ליוסי מזרחי בוועידת המשפיעים של חדשות 12 אמר פרץ: "אני הודעתי מהרגע שנבחרתי ליו"ר שאני מתכוון להוביל את העבודה לדרך ארוכה לשינוי מהותי".

פרץ דחה השמועות שלפיהן הוא עשה דיל שיסייע לו להיבחר לנשיאות תמורת כניסה לממשלת נתניהו. הוא הבטיח כי "מפלגת העבודה תהפוך למפלגה החברתית ביותר בישראל תוך שמירה על המחויבות לשלום".

הוא מעוניין בתיק האוצר בממשלה הבאה "כדי להקים כיפת ברזל חברתית בישראל שתיפרס על כל האזרחים מגן ועד קשישים".

"ביבי נתניהו לא יהיה ראש הממשלה, הוסיף פרץ. ''אני ותיק חברי הכנסת, יותר מ-30 שנה, יש לי ניסיון פוליטי יותר מכולם. נתניהו מסובך משפטית ופוליטית. הוא היה פעם הקוסם, תמיד אמרו יודע לעשות קסמים, אבל הקסם פג. מישהו לקח לו כנראה את מקל הקוסם. וכפי שלא הצליח להרכיב את הממשלה הקודמת לא יצליח להקים את הממשלה הבאה. אני אומר לך יש לי יותר סיכוי להיות שר אוצר מהסיכוי של נתניהו להיות רה"מ".

פרץ התחייב כי לא יישב בממשלת נתניהו: "אורלי לוי ואני לא נהיה חלק מממשלה בראשותו. קשישים בישראל אין להם למי לפנות, המצב בישראל הוא שיש מצב חירום חברתי. לא מחליפים רק את נתניהו אלא יש להחליף גם את המדיניות שלו. לכן אנחנו גם נקבע שתהיה הקפאה מוחלטת של ההשקעות בהתנחלויות מחוץ לגושים. כל הכסף הזה צריך לעבור לערי הפיתוח, לקשישים, לצעירים. זה השינוי האמיתי".

באשר לתהליך המדיני הסביר פרץ: "אני אגיד לך למה אין שלום בישראל - כי השלום לצערי הפך למושג אליטיסטי. מחבקים אותו אבל כמעט חונקים אותו. אני אהפוך אותו למוצר עממי. ביום שבו יתחילו לדבר על השלום בסדנאות ובשווקים לא תהיה ברירה לשום מנהיג בישראל לעשות מהלכים אמיצים".