בנט: אנשי החירות בישראל מתאחדים תחת פלטפורמה פוליטית אחת

בכירי "זהות" הביעו תמיכה במפלגת ימינה. נפתלי בנט: ''ישראל של היום סובלת מעודף ריכוזיות בירוקרטיה ורגולציה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ט

בנט ושקד עם בכירי זהות
בנט ושקד עם בכירי זהות
צילום: דוברות

בכירי מפלגות ״זהות״ לשעבר, גלעד אלפר, ליבי מולד ורפאל מינס, הצהירו הערב (ה') על תמיכה בראשי "הימין החדש", נפתלי בנט ואיילת שקד, ובמפלגת ״ימינה״ בבחירות הקרובות.

הודעתם של ראשי זהות וקריאתם לתומכי המפלגה להצביע "ימינה", מגיעה לאחר חבירתו של יו"ר זהות משה פייגלין לליכוד ופרישת המפלגה מהמירוץ לכנסת.

בימים האחרונים נוהלו בין הצדדים מגעים אינסטנסיביים בהובלת השר לשעבר בנט לקידום ערכים ורעיונות משותפים של ליברליזם, כלכלה חופשית וחירות הפרט בכנסת ובממשלה.

״אני גאה שהיום אנחנו יוצאים יחד למסע למען החירות בישראל. אני גאה שכל שביקשתם בחודש האחרון היה מהות, ולא ג'ובים. יישום רעיונות, ולא בקשות אישיות", סיפר בנט.

''לצערי, מדינת ישראל של היום סובלת מעודף ריכוזיות, בירוקרטיה, רגולציה, מגזר ציבורי מנופח, מיסים גבוהים ומורכבים והתערבות מיותרת של המדינה בחיי הפרט. משה פייגלין ואתם, אנשי זהות, שמתם על השולחן את רעיונות החירות והליברליזם, והבאתם אותם אל קדמת השיח הציבורי. ועל כך תודתי הגדולה לכם''.

לדברי בנט, הקרבה הרעיונית בין שתי המפלגות היא ברורה ויחד יהיה אפשר גם ליישם אותם. ''בתפקידיי השונים בכנסת ובממשלה קידמתי רבות את ישראל לחופש כלכלי. בממשלה הבאה אני מתכוון להניף את דגל החירות ולהיות נציגם של מחנה החירות בממשלת ישראל''.

הוא הצהיר כי בממשלה הבאה יפעל בין היתר ''לריסון הכוח המופרז של הוועדים החזקים ביותר, הנהגת דה-רגולציה במדינת ישראל במטרה לטפס לעשירייה הראשונה בעולם במדד קלות עשיית עסקים, פירוק קרטלים ומונופולים כפי שגברתי על קרטל האוניברסיטאות ואישרתי אוניברסיטה פרטית ראשונה בישראל''.

בנט גם החייב לפעול ל''הורדת חסמי תחרות וייבוא כפי שעשיתי במספר תחומים על מנת לאפשר לאזרחי ישראל להנות ממגוון מוצרים במחירים טובים, שחרור קרקעות המדינה אשר נעולות במונופול הקרקעות, שינוי חוקי העבודה כך שתהיה הרבה יותר חירות, גמישות ואחריות לעובדים ולמעסיקים''.

במשא ומתן הקואליציוני הקרוב מתכוון בנט לדרוש את צמצום כוחם של הוועדים ואיסור שביתה בשירותים חיוניים, ''נדרוש גם את מימוש נספח הקנאביס הרפואי שיחלץ אלפי חולים מסבל בלתי יתואר. הגיע הזמן לעצור את המחדל הנורא הזה ולאפשר לאלפי חולים לקבל את התרופה היחידה שמביאה מזור לכאבם.
''בממשלה הקרובה נדאג לתקן את העיוות שיצרה רפורמת הקנביס - כל רופא ופסיכיאטר בישראל יורשה לרשום קנאביס לכל חולה, על כל בעיה, בכל כמות אותה יקבע הרופא. החולה יכול לשנות את סוג הקנאביס עפ"י רצונו, במגבלת הכמויות שקבע הרופא ובאישור הרוקח. אם הציבור ייתן לנו כוח פוליטי מספיק, אז שני הדברים הללו הם בהישג יד''.

בנט הוסיף בסיום דבריו: ''חברים, אנו יוצאים היום לדרך חדשה. אנשי החירות בישראל מתאחדים היום תחת פלטפורמה פוליטית אחת. גלעד, ליבי, רפאל וטובה, אני שמח שאתם כעת שותפים לדרך ובמקום בו תוכלו להשפיע על מדיניות הכלכלה של ישראל. רק יחד, בשיתוף פעולה אמיתי בינינו, נוכל לא רק לדבר על רעיונות נכונים אלא גם לבצע אותם״.