איילת שקד: בני גנץ פוסל דתיים וחרדים, זו חרפה

יו״ר רשימת ימינה, איילת שקד: הציבור צריך להיות אחראי ולא להצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה.

ערוץ 7 , ה' באלול תשע"ט | עודכן: 20:13

איילת שקד: בני גנץ פוסל דתיים וחרדים, זו חרפה-ערוץ 7
איילת שקד
צילום: אהוד אמיתון/TPS

יו״ר רשימת ימינה, איילת שקד, השתתפה בוועידת המשפיעים של חדשות 12 ואמרה כי לאחר הבחירות היא תדרוש להקים ועדת חקירה ממשלתית כדי להילחם בתופעת הזיופים בקלפיות המגזר הערבי.

''נדרוש ועדת חקירה ממשלתית לאחר הבחירות ולגנץ ולפיד אני קוראת - אל תהיו ראשי איגוד הזייפנים", אמרה שקד

״בימים שאחרי הבחירות היו כאלה שגיחכו עלינו שעברנו על הפרוטוקולים של הקלפיות אבל היו הרבה מאוד זיופים. ועדת הבחירות העבירה 140 קלפיות חשודות והשופט חנן מלצר ביקש לפסול קלפי שהייתה חשודה בזיוף. אם היו פוסלים את כל ה-140 אנחנו היינו עוברים ובל״ד לא''.

שקד הדגישה: ''אי אפשר להמשיך להתנהל בצורה כזאת - טוהר הבחירות זה הדבר הכי חשוב שיש. זה האירוע הכי חשוב במדינה דמוקרטית והוא צריך להתנהל כמו שצריך - זה אינטרס של כולם, לא של שמאל ולא של ימין״.

על קמפיין הגעוואלד של הליכוד אמרה שקד כי ״נתניהו תמיד הולך למאגר שקל לו לקחת ממנו מנדטים. אבל אנחנו ניאבק, נלחם ונסביר לציבור שמי שרוצה ממשלת ימין צריך להצביע ימינה. הצבעה לנו היא הצבעה בשני פתקים גם נתניהו כראש ממשלה וגם ממשלת ימין. גוש הימין תמיד יורד בסקרים ממה שהוא באמת - הציבור צריך להיות אחראי ולא להצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה״.

בנוגע להקלטות רה״מ נתניהו ושר התקשורת איוב קרא אמרה שקד: ״פוליטיקאים צריכים לשים את הרגש בצד. אני באתי לקדם ערכים ולשרת את הציבור. אני עושה את מה שנכון ואני לא נותנת לרגשות (עד גבול מסוים) להשפיע עליי. אני עובדת קשה מאוד בשביל הציבור ומדינת ישראל ואת כל הרכילויות אני שמה בצד״.

לדבריה, ״המחנה הדמוקרטי מנהל קמפיין של שטנה - ברק שכח מה זה להיות בנאדם. הוא מדבר בצורה מגעילה ופוגע בציבורים שלמים בצורה מזלזלת ומסיתה. אנחנו מנהלים קמפיין הפוך, מנסים למצוא מכנה משותף, את המאחד ולא את המפריד. מי שמדבר כמו ברק מדבר מתוך יאוש״.

שקד תקפה את יו''ר כחול לבן שפוסל ישיבה בקואליציה עם החרדים והחרד''לים. ״אני לא אשב עם מי שפוסל אנשים מהרשימה שלי, מי שפוסל חלק מהרשימה פוסל את כולה. גנץ לא יגיד לציבור במי לבחור. הוא פוסל את הדתיים, פוסל את החרדים בעיניי זU חרפה.

''אנחנו מעדיפים לעבוד ביחד על הדברים שאנחנו מסכימים: ארץ ישראל, כלכלת ישראל, מערכת המשפט, חיזוק הזהות היהודית. אני מכבדת את היהדות מכבדת את המסורת ומכבדת את מי שחושב אחרת ממני״, הוסיפה יו''ר ימינה.