מתגעגעים ומתרפקים - אבל ממשיכים הלאה

אביו של דביר שורק מספר על ההתמודדות עם השכול ועל הילד שאיבד. ''דביר עשה גינות מסביב לבית בכל שטח פתוח''.

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ט

מתגעגעים ומתרפקים - אבל ממשיכים הלאה-ערוץ 7
דביר שורק הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

הים (שישי) ימלאו 30 ימים לרצח הנער דביר שורק הי"ד בידי מחבל. אביו יואב סיפר לחדשות 13 על ההתמודדות של המשפחה עם השכול והכאב.

"אנחנו צריכים להמשיך לחיות", הצהיר האב. "בסוף זאת אמירה, שרוצים לחיות וששמחים בחיים. והרי אם לא, אז על מה בוכים?".

"דביר היה הדבק, הוא גם היה הסנדוויץ'. הוא מאוד אהב שהמשפחה ביחד, מאוד היה מחובר לקטנים. הוא עשה גינות מסביב לבית בכל שטח פתוח", סיפר שורק. "כשאני מסתכל על החיים שלו, אני לא מתחרט על יום אחד שהוא היה, ואני לא מקבל דברים כאלה כמו 'זרעת ואתה לא קוצר'. לא, קצרנו. ודאי שקצרנו. הוא מההתחלה היה נורא מתוק".

במהלך החיפושים אחר דביר, יואב לא הצליח לחשוב על הנורא מכל. "עד שהודיעו לי הייתי בטוח שסתם כולם היסטריים בגלל שלושת הנערים, בגלל שזה גוש עציון. היו שלוש שעות שהרבה אנשים ידעו שהוא איננו ואני חייתי בסרט אחר".

דביר נרצח כשבידיו ספרים של דוד גרוסמן, אותם קנה לרבנים שלו במתנה. "מי שקצת מכיר את הישיבה שבה הוא למד ואת החבר'ה שהוא שייך אליהם לא היה מתפלא", אמר יואב. "אנשים משתדלים לקרוא ספרים טובים וגרוסמן הוא מבכירי הסופרים שיש פה בארץ. למה זה תפס כל כך את האנשים? אולי זה שבר את קונספט השבטים קצת או שזה מזכיר שיש ישראליות שהיא בסופו של דבר גדולה מהשסעים – ואני חושב שזאת אמת גדולה".

במהלך השבעה פרסם יואב שבו ביקש ממי שדביר נגע לליבו ''לעשות חיים עם הילדים המתוקים שלכם". יואב הסביר: "היינו באירוע ציבורי. הבנו באיזשהו שלב שאנחנו משחקים בסרט שלא אנחנו ביימנו אותו ואנחנו ממלאים בו תפקיד מסוים. התגעגענו אליו, התרפקנו עליו, דיברנו עליו המון מאז, אבל הולכים הלאה.

''והרי על מה אנחנו מתרפקים? על כל הרגעים האלה שהיינו מספיק חכמים לעשות יחד משהו משפחתי. על מה אנחנו בוכים? על החיים שהלכו. אז יש לנו חיים שקיימים, למה לא לטפח אותם?".