מוסי רז הכפיש ומחק

איש מרצ מוסי רז פרסם תמונה של רבש"ץ בשומרון מכוון נשק אל זוג ערבים, מבלי לציין כי מדובר היה במחבלים חמושים שביקשו לבצע פיגוע.

ערוץ 7 , ו' באלול תשע"ט

חבר הכנסת לשעבר מוסי רז, איש מרצ ומועמד ''המחנה הדמוקרטי'' לכנסת, מחק ציוץ שבו הכפיש רכז ביטחון שסיכל פיגוע דקירה בשומרון.

ביום רביעי השבוע פרסם רז תמונה בחשבון הטוויטר שלו, בה נראה רכז הביטחון של המועצה המקומית קרני שומרון לפני כשנתיים, כשהוא מכוון את נשקו לעבר נער ונערה ערבים. בציוץ שהעלה כתב רז: "האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה", והתכוון לכאורה לתקוף את המתנחלים על האירוע המצולם.

מדובר היה בקטע מתוך סרטון שתיעד השתלטות של אנשי הביטחון על שני מחבלים ערבים שהגיעו לכניסה ליישוב וניסו לדקור את אחד התושבים. התמונה אותה פרסם רז הינה מהרגעים שקדמו להשתלטות על המחבלים והם עדיין אוחזים בסכינים אותם הסכימו להוריד רק לאחר שבוצע ירי לעברם.

בארגון עד כאן הפועל להגן על שמם של אנשי הביטחון המוכפשים על ידי ארגוני שמאל קיצוני התגייסו לטובת הרבש"ץ. עו"ד צור פלק, יועצו המשפטי של ארגון עד כאן פנה אל רז במכתב התראה.

צילום מסך

במכתבו תיאר פלק את השתלשלות האירועים בזמן אמת אשר גרמו לרכז הביטחון לכוון את נשקו על השניים. יש לציין כי האירוע כולו תועד במצלמות האבטחה של היישוב ותחקירי צה"ל ומחלקת הביטחון של קרני שומרון לא ראו כל דופי בהתנהגות הרבש"ץ.

עו"ד פלק דרש מרז למחוק את הציוץ ואף לפרסם התנצלות בעמוד הטוויטר שלו. אמש (ה'), זמן קצר לאחר שמכתב ההתראה נשלח אל מוסי רז, הוא מחק את הציוץ מחשבון הטוויטר.

מארגון עד כאן נמסר: "תוך זמן קצר מקבלת הפניה שלנו נאלץ המתמודד לכנסת מטעם המחנה הדמוקרטי מוסי רז למחוק את הציוץ המכפיש כנגד איש כוחות הביטחון שמנע את הפיגוע בקרני שומרון לפני כשנתיים והשתלט על המחבלים. אנו נמשיך להגן על שמם הטוב של אנשי כוחות הביטחון, שמקדישים את חייהם להגנה על אזרחי ישראל."