עמיר פרץ: יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר

"משפחת נתניהו מעולם לא ירדה מהמרפסת. הידיים על המקלדת ידי יאיר אבל הקול, קול נתניהו", אמר הערב חבר הכנסת עמיר פרץ.

ערוץ 7 , ז' באלול תשע"ט

עמיר פרץ: יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר-ערוץ 7
עמיר פרץ הערב
צילום: מפלגת העבודה

מאות אנשי שמאל הגיעו הערב (ראשון) לכיכר רבין בתל אביב במחאה על דבריו של בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, נגד יצחק רבין.

באירוע נכחו, בין היתר, יו"ר העבודה גשר, עמיר פרץ ושמעון שבס, שהיה מנכ"ל משרד רה"מ במהלך כהונת רבין.

"יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר. אל תתבלבלו. הידיים על המקלדת ידי יאיר אבל הקול, קול נתניהו. משפחת נתניהו מעולם לא ירדה מהמרפסת", אמר פרץ באירוע.

"הרוצח לא פעל לבד... לא לא, אל תתבלבלו. עמדה מאחוריו מערכת הסתה והדה לגיטימציה ענקית, שטופת שנאה ועתירת משאבים וכוח. ועמדו מאחוריו גם אישים פוליטיים, בינהם מנהיג אופוזיציה שהלך בצומת רעננה שמאחוריו ארון קבורה ועמד במרפסת בככר ציון שמתחתיו פוסטרים של רבין במדי אס אס.

אני קובע פה, יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר. יגאל עמיר כבר לא ירצח אף אחד. הוא בכלא לשארית חייו. אבל הרבה יגאל עמירים קוראים עכשיו את הציוצים, מקשיבים טוב טוב להיעדר ההסתייגות ממנהיגם, האבא, ומבינים מה עליהם לעשות. אני קורא מפה ליועץ המשפטי לממשלה – האחריות עליך. אותי פחות מעניין שמפניות וסיגרים. אותי מעניין לעצור את הרצח הבא! רק בכוחך לעצור את הטירוף הזה. משטרת ישראל והשב"כ חייבים לפעול כדי לעצור את ההסתה המסוכנת הזאת שפוגעת בכל חלקה טובה בישראל ומכשירה את הרצח הבא.

אגיש קובלנה פלילית פרטית כנגד יאיר נתניהו. זוהי לא הסתה כנגד יצחק רבין עליו השלום. זוהי הסתה לפגיעה בכל מי שלא חושב כמוהם. אני קורא למשטרה לפעול במהירות ובכל הכח על מנת לחסום את חשבון הטוויטר הזה לפני שיהיה מאוחר מדי", אמר.

יאיר נתניהו עורר סערה זאת לאחר שתקף בטוויטר את ראש הממשלה שנרצח על ידי מתנקש יהודי בסיום עצרת שלום בנובמבר 1995.

"רבין עבר על החוק, עשה הרצאות באמריקה בעודו עובד ציבור והרוויח הון תועפות. כשעלו עליו הפיל את התיק על אשתו, וסגר את זה בשיחת סלון נעימה עם אהרון ברק. רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה. רבין הביא לפה את ערפאת ועוד עשרות אלפי מחבלים מטוניס והביא למותם של 2000 ישראלים", צייץ הבן.

בצאת השבת שלח דוברו של נתניהו, עופר גולן, הודעה לפיה ראש הממשלה נתניהו מסתייג מן הדברים שכתב בנו, "אני לא מסכים עם הדברים שכתב בני יאיר על יצחק רבין ז"ל. עמדותיו של יאיר הן שלו בלבד ועל דעתו".