טראמפ
טראמפצילום: רויטרס

בציוץ שפירסם בחשבון הטוויטר שלו, חשף נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי הוא היה אמור לארח בקמפ דיוויד את מנהיגי ארגון הטאליבן לשיחות שלום סודיות.

אולם לדבריו, הוא החליט לבטל את הפגישה לאחר שאנשי הארגון ביצעו פיגוע בו נהרג חייל אמריקאי ועוד 11 אזרחים, בקאבול בירת אפגניסטן.

"לא ידוע כמעט לאף אחד, מנהיגי הטאליבן המרכזיים, ובנפרד נשיא אפגניסטן, אמורים היו להיפגש איתי בסודיות בקמפ דיוויד ביום ראשון. הם אמורים היו להגיע לארה"ב הלילה. למרבה הצער, על מנת לבנות לעצמם תדמית שווא, הם הודו בביצוע פיגוע בקאבול שהרג את אחד החיילים הנהדרים שלנו ועוד 11 בני אדם. ביטלתי מיד את הפגישה ואת שיחות השלום. איזה מין אנשים יהרגו כל כך הרבה אחרים כדי לחזק לכאורה את עמדת המיקוח שלהם? הם לא עשו זאת, הם רק החמירו את מצבם! אם הם לא יכולים להסכים להפסקת אש במהלך שיחות השלום החשובות האלו, והם יהרגו אפילו 12 בני אדם חפים מפשע, קרוב לוודאי שאין להם את הכוח לנהל משא ומתן על הסכם משמעותי. כמה עשורים נוספים הם יהיו מוכנים להילחם?" צייץ טראמפ.

הפיגוע בקאבול התרחש ביום חמישי האחרון, כאשר מכונית תופת התפוצצה בקאבול וגרמה למותם של 12 בני אדם, בהם חייל אמריקאי. דובר הטאליבן קיבל אחריות לפיגוע ואמר כי "שאהיד פוצץ מכונית תופת והרג פולשים זרים".