"מתכוון להגיש תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו"

יו"ר העבודה עמיר פרץ על הציוץ של יאיר נתניהו שבו האשים את רבין במותם של נוסעי אלטלנה: "לאן הגענו? להדביק לרבין תווית של רוצח?"

103FM , ח' באלול תשע"ט

"מתכוון להגיש תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו"-ערוץ 7
עמיר פרץ
צילום: קובי ריכטר/TPS

אילה חסון שוחחה עם יו"ר מפלגת העבודה גשר עמיר פרץ על מצב מפלגתו. בהמשך התייחס לציוץ של יאיר נתניהו שהאשים את ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל באחריות למותם של יהודים שהגיעו על אלטלנה, "נחצו כל הקווים האדומים. זה המשחק כפול של בנימין נתניהו".

יש לי הרגשה שהמצב של המפלגה שלכם פחות חמור ממה שהיה נדמה לנו.

"אני חושב שהמצב שלנו הרבה יותר טוב. אנחנו נסיים עם מספר דו-ספרתי. זה היעד שלנו. אין לי ספק שאם נבצע את המשימה שלנו יקרו כאן הרבה דברים טובים".

אתה לא מתבאס על הגימיק של הורדת השפם?

"ממש לא. ב-2002 עשיתי זאת עבור החרשים וכעת עשיתי זאת עבור עם ישראל כולו".

במפלגת העבודה היה את מחנה פרס ומחנה רבין. אתה היית במחנה רבין. מה חשת אחרי ששמעת את הדברים שצייץ יאיר נתניהו כשטען שיצחק רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה?

"אני חש בושה גדולה. נחצו כל הקווים האדומים. אני חש שמנסים לשכתב את ההיסטוריה. אני גם חש בושה גדולה על המשחק הכפול של בנימין נתניהו. הוא צריך להגן על ראשי הממשלה שקדמו לו. הוא יודע היטב כמה תרם יצחק רבין למדינה. הוא היה צריך לגנות. אגב, כשבודקים את העובדות באופן מהותי מגלים שדווקא בתקופת כהונתו של בנימין נתניהו נרצחו הרבה יותר ישראלים מבתקופתו של רבין. אני לא רוצה להיכנס לשם, אני לא רוצה להתקרב לשיח של יאיר נתניהו ולא להאשים את נתניהו בהאשמה דומה. ראש הממשלה עושה את תפקידו ויכולים לקרות אירועים קשים בתקופת כהונתו. מנגד, להדביק לרבין קונוטציה של רוצח? הוא היה גיבור ישראל. לאן הגענו? כמי שיושב היום על כיסאו אני אמשיך להילחם על מורשת רבין ואני מתכוון לעשות הכל כדי לעצור את ההסתה הזאת".

תגיש תביעת דיבה?

"ברור. גם תביעת דיבה וגם קובלנה פלילית. אתמול קיימנו אירוע ספונטני כשעשרות אנשים הגיעו לכיכר רבין למחות. היה מאוד מרגש. אני רוצה לסיום להתייחס לישראלים שנסעו לבצע טיפול שיניים וכמעט נרצחו. זה מסביר את המצב הקשה של החברה הישראלית. לוקחים סיכון על מנת לחפש טיפול שיניים זול יותר בגלל יוקר המחיה".