"התערבות בוטה של דובר צה"ל בבחירות"

ארגון 'תורת לחימה' פנה לסגן הרמטכ"ל בבקשה לבדוק את התנהלות דובר צה"ל מול העיתון 'ידיעות אחרונות'.

ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ט

"התערבות בוטה של דובר צה"ל בבחירות" -ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: דובר צה''ל

ארגון 'תורת לחימה' פנה בסוף השבוע האחרון לסגן הרמטכ"ל האלוף אייל זמיר וראש אגף המבצעים אלוף אהרן חליווה בבקשה לבדוק את התנהלות דובר צה"ל מול העיתון 'ידיעות אחרונות'.

בפניית הארגון, אשר שיבח תחילה את השיח הערכי-פיקודי ביחידות צה"ל בתקופת הבחירות לכנסת, הוצגה כתבתו של העיתונאי נחום ברנע מתוך הסדרה 'מסע בחירות'.

לכתבה התראיינה בתיאום דובר צה"ל סא"ל דנה בן עזרא, מפקדת גדוד האיסוף 869. ברנע שאל את הקצינה מה דעתה על השר וחבר הקבינט בצלאל סמוטריץ' שהביע התנגדות לשירות המעורב ביחידות לוחמות. הקצינה הבכירה השיבה: "התצפיתניות שביום ראשון היו שותפות מרכזיות להצלחת האירוע (באביבים) הן התשובה לכל האנשים האלה".

על כך כתבו ב'תורת לחימה' לאלופי המטה הכללי: "מבלי להתייחס לתוכן דברי השר או הקצינה, והקשר בין גדוד מעורב לעבודת התצפיתניות, נעיר כי מדובר בהיפוך יוצרות וחילול ההיררכיה הברורה שבין הצבא לבין כנסת ישראל וממשלת ישראל".

הארגון הוסיף וכתב: "העיסוק הבוטה של קצינים מול עיתונאים בשיח הפוליטי ופרסום הדבר באמצעות ובאישור דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס - פוגעים בצבא ונותנים גושפנקא לטענות רבות הנשמעות בציבור בשנים האחרונות אודות פוליטיזציה בצבא ובקצונה הבכירה."

המכתב נחתם בבקשה מסגן הרמטכ"ל האלוף זמיר: "יעודו של דובר צה"ל הינו העצמת אמון הציבור בצה"ל, חיזוק הלגיטימציה לפעילותו והרתעת האויב. נבקשך בכל לשון לטפל באירוע החמור הזה, ולחדד את הנהלים גם מול קצינים, בעיקר ביחידת דובר צה"ל, אשר הינו הפנים של הצבא מול החברה הישראלית".

מדובר צה''ל לא נמסרה תגובה