סתיו שפיר
סתיו שפיר צילום: יח"צ

מספר 2 במחנה הדמוקרטי, ח"כ סתיו שפיר, השתתפה הבוקר (ראשון) בפאנל בנושא "נשים בפוליטיקה" של רשת מגדלי הים התיכון, וטענה כי תוצאות הבחירות הקרובות ישפיעו בעיקר על נשים.

"הבחירות האלה הולכות להשפיע הכי הרבה על נשים, כאשר המפלגה היחידה שבה ראש המפלגה היא אישה, היא המפלגה הכי שוביניסטית שיש. הקריאה שלא לגייס נשים לצבא יוצאת ממפלגת ימינה. במפלגה של איתמר בן גביר רוצים לאסור הפלות. אנחנו מדברים על סכנה לדמוקרטיה הישראלית והראשונות שיפגעו מזה יהיו הנשים", אמרה שפיר.

בנוגע למצב הביטחוני אמרה שפיר, "הייתי בפאנל שבתרבות עם עוזי דיין ויועז הנדל שדיברו על בטחון המדינה. שניהם דיברו שטויות. התדמית הביטחונית של נתניהו היא זיוף. הוא הביא את איראן לגבול שלנו".

שפיר, אשר פרשה ממפלגת העבודה לאחר שהפסידה בפריימריז על ראשות המפלגה, תקפה את היו"ר פרץ, "עזבתי את מפלגת העבודה כי היא לא מה שהייתה פעם. זאת כבר לא המפלגה של רבין. זאת מפלגה של פחדנים. אם מפלגת העבודה הייתה מפלגת העבודה של פעם, לא הייתי עוזבת אבל מפלגת העבודה סיימה את תפקידה ההיסטורי וממש לא צריך להתרגש מזה".

"למה עמיר פרץ החליט שהוא מפרק את המחנה במקום לחבר אותו, בניגוד מוחלט להכרזה שלו בפריימריז? אי אפשר להאמין לעמיר פרץ. הוא יכול לגלח את השפם עוד 20 פעם, אבל הוא שומר לעצמו את האופציה להיכנס לממשלת נתניהו", הוסיפה.

שפיר תקפה בחריפות גם את יוזמת חוק המצלמות, "היועמ״ש נפגש בפרטיות עם רוה״מ עשרות פעמים מבלי להודיע. כשביקשתי להבין במה מדובר, בתור יו"ר ועדת השקיפות, הם סגרו את הועדה. חוק המצלמות הוא ספין מההתחלה ועד הסוף. רוצים שקיפות? תעברו להצבעה אלקטרונית. מה שיהיה זה שיגיעו פעילי ליכוד עם מצלמות שיבואו להפריע בבחירות. אם היה לביבי אכפת מטוהר הבחירות הוא היה מחוקק את זה ב-200 השנים הקודמות בהן הוא היה רוה״מ. הכל מניפולציה במקום לדבר על הבריאות והרווחה. אני מקווה שהאופוזיציה יעשו הכל על מנת שימנעו מחוק המצלמות לעבור. והכל זה אומר הכל".