נפתלי בנט: לטפל ב"מפלצת" הטרור כשהיא קטנה

"התפיסה שלי היא לא להתעסק במוטיבציות של הטרוריסטים אלא בשלילת היכולות שלהם. אין קשר בין רווחה לבין טרור - בן לאדן היה מיליונר".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ט

שר החינוך לשעבר נפתלי בנט (ימינה) השתתף בכנס "מהכלה להכרעה" של הפרויקט לניצחון ישראל, וסיפר מעט על מדיניות הביטחון שאותה הוא מקדם בשנים האחרונות.

"אני לא נגד גזרים ומקלות כמדיניות, אבל אנחנו בעלי ניסיון כבר וצריך לראות את התמונה כולה. התפיסה היא תפיסה שקדמה לאוסלו – בואו ניתן להם ואז נראה", אמר בנט.

''הניסיון מלמד אותנו שהגזרים זה נחמד אבל זה לא מונע טרור, להפך, אנו רואים מפלצת שרק גדלה ויגיע היום שהמפלצת תהפוך לאחת שלא ניתן כבר להשתלט עליה. זו התנהגות לא אחראית כבר''.

בנט, לשעבר חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, סיפר: ''אמפירית אין קשר בין חיי רווחה לבין טרור. אוסאמה בן לאדן היה מיליונר. הייתי רוצה שזו תהיה תזה נכונה, אבל בסופו של דבר היא לא מחזיקה מים. התפיסה שלי היא לא להתעסק במוטיבציות שלהם, אלא בשלילת היכולות שלהם.

''אם יש מולי בריון שכונתי, אני יכול לנסות להפנות אותו לפסיכולוג ולטפל בבריונות שלו בדרך הזו או שאני יכול לקחת לו את האקדח - אני מעדיף לקחת לו את האקדח ואז להפנות אותו לפסיכולוג", הסביר בנט.