עו"ד מארק צל
עו"ד מארק צל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט סיים את תפקידו, והממשל בוושיגנטון הודיע כי מי שיחליף אותו הוא אבי ברקוביץ', עוזרו של ג'ארד קושנר.

מארק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל מעריך כי חילופי התפקידים אינם משנים דבר מהכוונה האמריקנית.

"לפי דעתי הכל ימשיך כפי שהיה צפוי עד כה. יש תמיד אפשרות שיהיו שינויים ברגע האחרון - ולא בגלל חילופי התפקידים בבית הלבן", אומר צל בראיון לערוץ 7.

לדבריו, גרינבלט היה גורם משמעותי מאוד בשידרוג היחסים עם ישראל. "הוא והצוות שלו עשו דברים ששינו את פני המזרח התיכון, רק בגלל שהם העזו לחשוב מחוץ לקופסה. במהלך שנים רבות כל הממשלים בוושינגטון והקהילה הבינלאומית חזרו על אותה סיסמא של 'שתי מדינות לשני עמים' ושום דבר לא זז. בא ג'ייסון גרינבלט - בעקבות המדיניות של הנשיא טראמפ וסגן הנשיא פנס - והם בבת אחת שינו את כל התמונה במזרח התיכון.

"בחריין, עומאן ואפילו סעודיה מדברות על שיתוף פעולה עם ישראל נגד האיום האיראני ולבנות תכנית לתמיכה בשלום. זה לא ייאמן. מה שקרה כאן היה על גבול הנסים".

את אבי ברקוביץ' צל פגש מעט. "שוחחתי איתו פעם או פעמיים. הוא איש צעיר ומאוד מוכשר ואני מתאר לעצמי שהוא לא יסטה מהמדיניות של הבית הלבן והנשיא טראמפ שנוסחה יחד עם ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט".