גדול שחקני נבחרת ברזיל נחת בישראל

קפטן נבחרת ברזיל לשעבר, אמרסון, נחת בישראל למסיבת העיתונאים שתפתח את אירועי משחק השלום שיתקיים באצטדיון סמי עופר שבחיפה

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ט

גדול שחקני נבחרת ברזיל נחת בישראל-ערוץ 7
אמרסון עם מאורו רוזנשיין מנכ"ל חברת mtr7
צילום: משחק השלום

חרם על ישראל? הצחקתם אותם. רגע לפני הפתיחה הרשמית של אירועי משחק השלום בכדורגל שיתקיים ב-29 באוקטובר באצטדיון סמי עופר שבחיפה, בין נבחרת כוכבי העבר של ברזיל לכוכבי העבר של נבחרת ישראל בכדורגל, נחת הערב (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון, אחד מגדולי שחקני נבחרת הכדורגל של ברזיל בכל הזמנים - הקפטן לשעבר אמרסון.

אמרסון, ששמו המלא הוא אמרסון פריירה דה רוסה, נחת הערב בישראל על מנת לפתוח רשמית את אירועי משחק השלום, כשמחר תתקיים מסיבת עיתונאים בנוכחותו ובנוכחות מספר שחקני עבר נוספים בכדורגל הישראלי, אשר תוציא לדרך באופן רשמי את אירועי משחק השלום.

המשחק שיתקיים לראשונה בישראל יפגיש כאמור בין כוכבי העבר של נבחרות ברזיל השונות לבין כוכבי העבר של נבחרת הכדורגל של ישראל, לערב חד פעמי על הדשא כשאלה יקיימו ביניהם משחק ראווה "לקידום מסר השלום והאחווה באזור", על פי מארגני האירוע.

אמרסון בן ה-43 שכונה במשך השנים בהם שיחק "הפומה", יהיה אורח הכבוד במסיבת העיתונאים מחר כשזה נחשב לאחד מגדולי שחקני נבחרת ברזיל בכל הזמנים עת רשם במדיה 73 הופעות ואף היה חלק מסגל הסלסאו שהפסיד בגמר המונדיאל ב-1998.

קריירת המשחק של אמרסון במדים הלאומיים של נבחרתו הייתה מלאת הצלחות אדירות כמו הזכיה בקופה אמריקה 1999 ובגביע הקונפדרציות שש שנים מאוחר יותר, אך גם מלאת צער כשהחמיץ את הזכייה בגביע העולמי, המונדיאל ב-2002 בשל פציעה במחנה האימון ערב פתיחת הטורניר בו תוכנן לשמש כקפטן.

בקריירה שלו באירופה שיחק אמרסון בבאייר לברקוזן אליה הגיע מקבוצת הפאר הברזילאית גרמיו, ובאליפות הראשונה זכה באיטליה עם רומא ב-2001. ההצלחה ברומא הביאה אותו עד לספרד שם זכה באליפות המדינה עם לא אחרת מאשר ריאל מדריד.

כאמור, אמרסון הוא רק הסנונית הראשונה מבין שחקני נבחרת ברזיל בעבר שיגיעו לישראל בכדי להשתתף במשחק השלום המסורתי שיתקיים לראשונה בארץ. החרם על ישראל נראה רחוק מתמיד.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il