אל"מ ישראל פרידלר מונה למפקד חטיבת אלכסנדרוני: "נלחמים על הבית כולו"

פרידלר מחליף את אלוף משנה חזי נחמה שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות. "ניפגש בשדות האימונים, בתכנונים האופרטיביים ובשדה הקרב".

תגיות: קצינים צה"ל
אורלי הררי - ערוץ 7 , ח' באלול תשע"ט

אל"מ ישראל פרידלר מונה למפקד חטיבת אלכסנדרוני: "נלחמים על הבית כולו"-ערוץ 7
טקס חילופי המפקדים
צילום: דובר צה"ל

אלוף משנה ישראל פרידלר מונה למפקד חטיבת אלכסנדרוני, במקומו של אלוף משנה חזי נחמה, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות.

טקס חילופי המפקדים נערך באנדרטה לזכר נופלי חטיבת אלכסנדרוני בעיר נתניה, במעמד מפקד עוצבת הגליל תת אלוף שלומי בינדר, חברי עמותת אלכסנדרוני, קצינים ונגדים בקבע ובמילואים ובני משפחה.

"זו זכות גדולה להצטרף לחטיבת אלכסנדרוני וכמי שגדל בחטיבת גולני מיומי הראשון זהו המשך טבעי למסלול הצבאי שלי", פתח בדבריו מפקד החטיבה הנכנס אל"ם פרידלר, "חטיבת אלכסנדרוני היא חלק מהותי וחשוב במשפחת החטיבות החומות שנלחמות על עצמאות המדינה מיום הקמתה".

חטיבת אלכסנדרוני הוקמה לפני 72 שנים ומאז עברה מספר גלגולים. החטיבה היתה אחת משתים-עשרה החטיבות שהוקמו על ידי ארגון "ההגנה" במלחמת העצמאות והיוו את הכוח הלוחם של צה"ל. החטיבות מוספרו מאחת ועד שתים-עשרה, כך קיבלה חטיבת אלכסנדרוני את המספר 3.

אל"ם פרידלר ביקש להדגיש בנאומו את המיקום בו נעשה טקס החילוף ומשמעותו הסימבולית: "בעצם קיום הטקס באנדרטת החטיבה שבמרכז הארץ יש אמירה חשובה. החטיבה נלחמת על הבית כולו. חיילי ומפקדי החטיבה באים מכל רחבי הארץ ומכל שכבות האוכלוסיה ונלחמים למען כולם בכל מקום שיהיו".

פרידלר שיבח את שותפיו לדרך וקבע: "העוצמה והנכונות של אנשי החטיבה מ1948 ועד היום, אחוות הלוחמים, אהבת העם והארץ אותם יש להפיץ. עוד משימות רבות ומבחנים גדולים נכונו לנו, ניפגש בשדות האימונים, בתכנונים האופרטיביים ובשדה הקרב כשנדרש".