כתב חדשות 13, עומרי מניב, התנצל על שידור הכתבה שהכפישה את הרב אסף נאומבורג והציגה אותו כמי שתוקף את הציבור החילוני ומתנגד לשירות בצה''ל.

״אני מבקש להתנצל. צפיתי בשיעורים מהמכינה לפני הכתבה שפרסמתי, אחרי הפרסום היום לקחתי נשימות (הרבה..). צפיתי שוב והבנתי שהדברים שנאמרו בשיעור שונים מכפי שהצגתי.

''אין דבר שחשוב לי יותר מלדייק", הדגיש מניב בחשבון הטוויטר שלו. ''כשאני חתום על אייטם, זה יהיה ברזל. חבל לי שזה הוביל לשמחה לאיד כאן מפוליטיקאים שאני מסקר. מתנצל״.

אתמול חשף העיתונאי חנן עמיאור מאתר "פרספקטיבה" את ההקלטות המלאות של הרב אסף נאומבורג, הקלטות מהן נלקחו ציטוטים חלקיים והוצגו בחדשות 13 כדי להכפיש את נאומבורג ואת מכינת עצם שבה נמסרו שיעוריו.

באמצעות הקרנת קטעים חתוכים וערוכים משיעוריו, הוצג הרב נאומבורג כרב קיצוני שמטיף להתבדלות מוחלטת מחילונים ואף להימנעות משירות בצבא.

שר החינוך הרב רפי פרץ (ימינה) שהקים את מכינת עצם הגיב: ''לא את עלבוני אני תובע אלא את הניסיון להכתים ולהתיר את דמם של אלפי תלמידי מכינות הציונות הדתית. הערב התברר שניצן הורוביץ ואיווט ליברמן יחד עם חדשות 13 הם מפיצי פייק ניוז - תתביישו ותתנצלו".

השר לשעבר נפתלי בנט (ימינה) הגיב גם הוא: ''אחד האירועים המחליאים בתולדות התקשורת הישראלית. לפני שבועיים ערוץ 13 פירסם שיעור של רב ממכינת עצמונה שאומר ש'אסור להתגייס לצה״ל', 'אסור להתקרב לחילוניים'. הארץ כולה רעשה. כעת, מתברר שהכל שקר. זה משחק תפקידים סדור של הרב שהוא בדיוק הפוך ממה שציירו אותו. תתביישו".

יו"ר ימינה, השרה לשעבר איילת שקד, הגיבה: ''אני לא מוכנה לתת לדבר הזה להימשך. מהיום אני מתחייבת להיות כאן עבור המכינות הקדם צבאיות ולבלום את ההסתערות האלימה שיש עליהם. לא אתן לאף אחד להפוך אותם, הטובים שבבנינו, לילדי הכאפות של התקשורת השמאלנית. אני מבטיחה להילחם על שמם הטוב.

"ביקשתי הערב יעוץ משפטי לגבי האפשרות לתמוך במכינת עצמונה וברב נאמבורג בתביעת דיבה שיגישו נגד כתב חדשות 13. יואיל הכתב עמרי מניב להסביר לבית המשפט את מעשה הנבלה הזה. ויואילו החברים בחדשות 13 לבקש סליחה לפני ימים נוראים מכבוד הרב", הוסיפה שקד.