בני בגין: לא אצביע ליכוד

חבר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד ובנו של מנהיג המפלגה המיתולוגי הצהיר כי לא יצביע למפלגה בבחירות הקרובות, "זה הפך לבלתי אפשרי".

ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ט

בני בגין: לא אצביע ליכוד-ערוץ 7
בני בגין
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת לשעבר בני בגין, אשר שימש בעבר כחבר כנסת וכשר מטעם הליכוד, סיפר הבוקר (שני) כי אין בכוונתו להצביע למפלגה בבחירות שתתקיימנה בעוד שמונה ימים.

"לא אצביע לליכוד", אמר בגין בראיון לגלי צה"ל על רקע החלטת הליכוד לקדם את חוק המצלמות למרות התנגדות היועמ"ש והוסיף, "זה הפך לבלתי אפשרי".

"בשנים אחרונות נדמה כי הנהגת הליכוד משקיעה מאמץ ניכר כדי להקשות ולמנוע ממני להצביע עבור הליכוד. יש מחיר להתנהגות בצורה יהירה ושחצנית", תקף בגין.

לדבריו, "היועץ המשפטי לממשלה, על פי המסורת, הוא זה שמתווה את המסורת החוקתית. הממשלה כפופה לייעוץ החוקתי. התופעה של לא לציית לייעוץ של היועמ"ש הנה תופעה חמורה".

נזכיר כי זו איננה הפעם הראשונה שבה בגין פורש מהליכוד בהנהגתו של בנימין נתניהו. בשנת 1998, אחרי הסכם וואי, החל בגין לפעול להקמת מסגרת פוליטית חדשה מימין לליכוד.

בשנת 1999, לקראת הבחירות, הקים את "האיחוד הלאומי", ואף עמד בראשו. אולם, לאחר שהמפלגה כשלה בבחירות והגיעה להישג דל ביותר התפטר בגין מהכנסת.