חושבים על טיול רכבות באירופה? שלוש עובדות שיגרמו לכם לחשוב שוב

אם גם אתם חולמים על טיול ברחבי אירופה,ההחלטה הראשונה והחשובה ביותר שלכם היא, כיצד תתניידו בין המקומות בהם אתם מעוניינים לבקר.

תגיות: אירופה
תוכן שיווקי , ט' באלול תשע"ט

טיול באירופה
טיול באירופה
צילום: Istock

יש מגוון דרכים לעבור מרחקים קצרים וארוכים באירופה. באזורים רבים פועלים קווי אוטובוס ציבורי; ישנן ערים בהן תשתית רכבת תחתית טובה ; אפשר לשלב בין אמצעי תחבורה שונים, להזמין מדי פעם מונית ועוד.
דרך שהייתה פופולארית מאוד במשך שנים ארוכות היא לנצל את תשתית הרכבות כדי לעבור מרחקים ארוכים יחסית (נסיעות של מאות קילומטרים). בחירה כזו אפילו זכתה לכינוי משלה "טיול רכבות באירופה". יחד עם זאת, כיום הפכה השכרת רכב בחו"ל לחלופה מיטבית, שתאפשר לכם להפיק בקלות את המיטב מן החופשה.

יש להודות שלטיול רכבות יש אופי מיוחד משלו, כאשר בעיני רבים הוא נחשב "רומנטי" ו"קלאסי". אבל, לפני שמחליטים שכך אתם רוצים לערוך את הטיול שלכם באירופה, חשוב שתיקחו בחשבון מגוון שיקולים שעשויים בהחלט להטות את הכף לטובת השכרת רכב בחו"ל. אספנו עבורכם שלושה דברים שכדאי מאוד לתת עליהם את הדעת אם אתם רוצים לקבל את הבחירה הנכונה:

האם העובדה שלא תצטרכו לנהוג היא באמת יתרון?
כשעורכים השוואה בין טיול רכבות לטיול ברכב שכור, אחד ההבדלים הראשונים שעולים במחשבתנו הוא שנסיעה ברכבת "חוסכת" לנו את הצורך לנהוג בעצמנו. ייתכן שגם אתם ממהרים לקפוץ למסקנה שנעים יותר לשבת בקרון רכבת מאשר מאחורי ההגה זמן ממושך, אך חשוב שתדעו שעבור רבים המצב הוא בדיוק הפוך, ויכול מאוד להיות שכך גם עבורכם, אם במחשבה ראשונה אתם נוטים להעדיף שלא להיאלץ לנהוג.

נסיעה ברכבת מודרנית היא שונה מאוד מחווית הנסיעה ברכבות האיטיות של פעם. מסתבר שדווקא הרכבות המיושנות הציעו חוויה נעימה יותר, חלונות גדולים (מהם כאלה שניתן היה לפתוח), מושבים נוחים, קרון מסעדה מהודר, מיטות ופרטיות בנסיעות ארוכות - כל אלה ועוד כבר אינם בנמצא.
הרכבות המודרניות בנויות להוביל את הנוסעים ממקום למקום במהירות מירבית, כאשר כתיירים וודאי חשוב לכם גם ליהנות מן הדרך. השכרת רכב בחו"ל תאפשר לכם לנסוע במסלול בו אתם בוחרים, לעצור היכן שתרצו ולכמה זמן שתרצו. הכבישים באירופה מעולים, תרבות הנהיגה מעוררת קנאה והרכב השכור שלכם יהיה, לרוב, מדגם חדיש ומפנק. בניגוד לפעם, כיום הודות לאפליקציות ניווט קל מאוד להתמצא באופן עצמאי, וכך הנהיגה הארוכה הופכת ממעייפת לחוויה שהיא דווקא מהנה.

כיום, השכרת רכב בחו"ל היא בדרך כלל האפשרות הזולה יותר
בעבר היה מקובל להניח שהשכרת רכב בחו"ל היא אפשרות יקרה יחסית, ולכן בחירה כזו מתאימה למי שיכולים להרשות לעצמם להתפנק. חשוב שתדעו שמזה למעלה מעשור שתעריפי השכרת הרכב הולכים ויורדים, בעוד מחירי כרטיסי הרכבת מצויים במגמת עליה. כדי לדעת באמת אם נסיעה ברכבת תהיה זולה יותר מהשכרת רכב ערכו חישוב פשוט - סכמו את מחירי כרטיסי הרכבת שתצטרכו לרכוש, בדקו כמה תעלה לכם השכרת רכב בחו"ל, מצאו את עלות הדלק (לפי המרחק הכולל שתעברו וצריכת הדלק הממוצעת של רכב מן הדגם שאתם רוצים לשכור), הוסיפו עלויות חניה וכבישי אגרה. כשמדובר במשפחה או שני זוגות, מירב הסיכויים שהשכרת רכב בחו"ל תהיה זולה יותר מנסיעה ברכבות.

מגוון שיקולים נוספים שחשוב לקחת בחשבון
נוחות ועלות הם ללא ספק שני הנושאים העיקריים שיש לתת עליהם את הדעת בבואכם להחליט אם לערוך טיול רכבות באירופה או לבחור בהשכרת רכב בחו"ל. אבל, חשוב לשים לב שיש משתנים נוספים. כך למשל אל תשכחו לבדוק את טיב מערך הרכבות באזור בו אתם מתכננים לטייל - באופן כללי הרכבות באירופה טובות, אבל ישנם מקומות בהם אתם עלולים להיתקל בבעיות כגון איחורים, ביטול רכבות, שביתות פתע ועוד. השוו בין מסלולי מסילות הברזל, למסלולים חלופיים וגמישים בהם תוכלו לבחור במהלך נהיגה עצמאית בחו"ל.