ישראל ביתנו מתנגדת לחוק המצלמות

יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן בתום ישיבת הסיעה, "מה שנתניהו עושה זה לא חוק הפיקוח על הבחירות, זה חוק שיבוש הבחירות".

ערוץ 7 , ט' באלול תשע"ט

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו הודיע הבוקר (שני) בתום ישיבת סיעת ישראל ביתנו כי מפלגתו מתנגדת לחוק המצלמות בנוסחו הנוכחי כפי שאושר בממשלה.

"ברמה העקרונית ישראל ביתנו תומכת בפיקוח על הבחירות, אבל פיקוח על ידי גורם ממלכתי, גם במגזר החרדי, גם במגזר הערבי, גם בחיפה, גם בתל אביב וגם בבאר שבע", הסביר ליברמן.

לדבריו, "מה שנתניהו עושה זה לא חוק הפיקוח על הבחירות, זה חוק שיבוש הבחירות. המצלמות במגזר הערבי זה תחליף ל'ערבים נוהרים לקלפיות'".

"ברור שנתניהו מתואם עם איימן עודה. כל המהלך הזה נועד אך ורק לשבש את הבחירות. נסו לדמיין את עוצמה יהודית שולחת משקיפים עם מצלמות לאום אל פאחם והרשימה המשותפת ומרצ שולחות משקיפים עם מצלמות לקרית ארבע", טען ליברמן.

יו"ר ישראל ביתנו הוסיף ותקף את נתניהו, "כל מי שמצביע ליכוד מצביע קודם כל לאריה דרעי במשרד הפנים, ליצמן במשרד הבריאות ורפי פרץ במשרד החינוך".

"אנחנו כרגע בפתיחת הדיון בנושא חוק המצלמות בועדה המסדרת נדרוש מיו"ר הועדה מטעם הליכוד להתחייב שהמצלמות יוצבו רק מטעם ועדת הבחירות המרכזית בפריסה אחידה בכל המקומות ובכל המגזרים. לא יכול להיות שהפיקוח יתקיים על ידי מליציה פרטית של נתניהו. אם רוצים לפקח על הבחירות אנחנו שותפים, אם רוצים לשבש את הבחירות אנחנו נגד שיבוש בחירות", הוסיף.

"אם נתניהו יחליט מי מפקח והיכן יהיו מצלמות זה ייתן יתרון לא הוגן. כוונת נתניהו לפגוע במהלך התקין ולא ניתן לזה יד", הדגיש ליברמן, "אנשים לא מטומטמים והם מבינים מה שקורה. את נתניהו לא מעניין שמאל או ימין, הוא מוכן למנות את איימן עודה לשר החוץ של מדינת ישראל אם זה יביא לו את השלטון".